Ковід дуже небезпечний для лисих чоловіків: дослідження

  • 07.05.2021, 19:40
  • 885

Група фахівців з каліфорнійської компанії "Прикладна біологія" (Applied Biology, Inc.) стверджує, що для лисих чоловіків "ковід" більш небезпечний, ніж для тих, у кого зберігся волосяний покрив

Про це пише британський таблоїд «Дейлі Мейл», посилаючись на роботу медиків, яку представлять ​​симпозіумі Європейської академії дерматології та венерології (EADV) 6 і 7 травня.

Учені звернули увагу на те, що з коронавірусом госпіталізують непропорційно багато чоловіків з андрогенетичною алопецією, і зробили дослідження. В результаті виявилося, що важкий перебіг «ковіду» в 2,5 рази частіше трапляється у лисих чоловіків, ніж у решти.

«Андрогенна алопеція», або облисіння за чоловічим типом, — це поширена, генетично обумовлена ​​форма облисіння, від якої страждають приблизно 50% чоловіків після 50 років. Зазвичай таке облисіння починається зі стоншування волосся на скроневих ділянках шкіри голови, а потім просувається на верхівку.

Фахівці підрахували, що на це захворювання страждають близько 79% чоловіків з важкою формою коронавірусу. Облисіння за чоловічим типом контролюється варіаціями гена андрогенного рецептора (AR), який регулює чутливість організму до андрогенів — так званих «чоловічих гормонів» — тестостерону і андростендіону, пояснюють вчені.

Зараз фахівці вивчають можливість використання результатів дослідження в розробці спеціальної терапії для пацієнтів з облисінням.

Читайте також: Що робити, якщо випадає волосся після Covid19 — поради лікаря-трихолога, трансплантолога

Схожі новини