Всесвітня змова? Іспанські вчені шокували новим відкриттям про коронавірус

  • 28.06.2020, 17:55
  • 10K

Коронавірус SARS-CoV-2 виявили у зразках стічних вод Барселони, взятих у березні 2019 року. Вчені вважають, що протягом року лікарі там помилково діагностували грип у пацієнтів із COVID-19

Про це йдеться в роботі вчених Барселонського університету, опублікованій на порталі medRxiv.

Аналіз засвідчив, що у зразках у період із січня 2018 року до грудня 2019 року присутній генетичний матеріал нового коронавірусу. Це означає, що вірус непомітно циркулював у ЄС кілька місяців до початку епідемії в Ухані.

«SARS-CoV-2 був виявлений в каналізаційних стічних водах Барселони задовго до оголошення першого випадку COVID-19. Це вказує на наявність інфекції серед населення до того, як був зареєстрований перший імпортований випадок», — заявили вчені.

Зазначається, що всі зразки були негативними на наявність геномів SARS-CoV-2, за винятком зразків від 12 березня 2019 року, де рівні SARS-CoV-2 були дуже низькими, але явно позитивними.

«Інфікованим COVID-19 могли помилково поставити діагноз грип при первинній медичній допомозі, що сприяло поширенню інфекції», — повідомив Альберт Бош, президент Іспанського товариства вірусологів.

Читайте також: Коронавірус загущує кров

Дослідники дійшли висновку, що вірус зберігається в екскрементах людини, тому регулярні проби стічних вод дозволять контролювати епідеміологічну обстановку. Велика кількість геному коронавірусу присутня в калі, який згодом потрапляє у стічні води.

«Щодо Барселони… Якби ми виявили поширення SARS-CoV-2 вже тоді, то це дозволило б швидше відреагувати на початок пандемії», — додав Альберт Бош.

Нагадаємо, що в Україні встановили черговий антирекорд із COVID-19.

Схожі новини