Соціологи визначили головну проблему для киян і тих, хто допомагає її вирішити

  • 27.05.2020, 12:22
  • 589

Кияни вважають коронавірус значною проблемою, серед політсил у протидії епідемії найбільше допомагає партія Порошенка

Про це свідчать результати опитування Центру SOCIS.

Соціологи також з’ясували, що в ситуації з протидії епідемії COVID 19 мешканці столиці найвище оцінили благодійні і волонтерські зусилля партії п’ятого Президента Петра Порошенка. Майже 22% вважають «Європейську Солідарність» політичною силою, яка найбільше допомагала у боротьбі з епідемією. «Слуги народу» — 8,7%, УДАР — 4,4%, «Батьківщина — 2,2%, Голос -2,1%.

«Останні два слайди — наскільки важливою є проблема коронавірусу, де 1 означає зовсім не важливо, 5 — дуже важливо. Надзвичайно важливо — 49,2, менш важливою — чотирибальний показник 15,1, трибальний — 19,2, двобальний — 6,4 і лише 8,3 відсотка сказали, що зовсім не важливою є ця проблема», — зазначив Голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

«З огляду на це цікавим є останній слайд — «Скажіть, яка з політичних партій найбільше допомагає у боротьбі з коронавірусом?»

Очевидно, що відповідь на це питання багато в чому буде позначатися на показниках на місцевих виборах восени цього року.

Про роботу партії «Європейська Солідарність» чули і знають 21,9%, партія «Опозиційна платформа — За життя» — 14,1%, партія «Слуга народу» — 8,7%, очевидно це більше пов'язано з роботою окремих політиків представників партії по місту Києву, аніж по програмах самої партії, УДАР Віталія Кличка — 4,1%, «Голос» — 2,2, «Батьківщина» — 2,1, інша партія 3,3%", — зауважив Кошель.

«Це цікавий показник, іноді такі питання ми ставимо про партії не тільки рейтингові, дуже часто вони корелюються з електоральним питанням, тобто дуже схожі відповіді — як люди віддають свої симпатії і готові голосувати, і в аналогічних питання показники схожі, але не в цьому випадку. На першому місці залишається як і в партійному рейтингу „Європейська Солідарність“, а інші партії в цьому питанні розподілилися іншим чином. Люди, маючи якусь симпатію до тої чи іншої партії, але об’єктивно оцінюють ситуацію, яка з політичних сил допомагає населенню і Києву в боротьбі з коронавірусом на сьогоднішній день», — наголосив виконавчий директор Центру «Социс» Олександр Чашковський.

За результатами опитування, серед тих, хто візьме участь у виборах до Київради та вже визначився із своїм кандидатом, «Європейська Солідарність» набирає майже 21%, «Слуга народу» — 18%, УДАР Кличка 13,3%, ВО «Батьківщина» 9%, ОПЗЖ 8,8%, «Рух нових сил» 5,1%. Решта політичних сил не набирають 5%.

Схожі новини