В Україні розпочнуть масове тестування на антитіла до коронавірусу: очільник МОЗ назвав терміни

  • 26.04.2020, 11:57
  • 722

Імуноферментні (ІФА) тест-системи українського виробництва почнуть масово використовувати в країні для визначення антитіл до коронавірусу лише після того, як вони пройдуть всі необхідні "випробування".

Про це на брифінгу МОЗ 26 квітня заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Щодо ІФА-тестів, зокрема й українського виробництва, то ми розпочнемо їх використовувати тільки після 100-відсоткової впевненості в тому, що вони достовірні», — сказав він.

За словами Степанова, перед тим, як почати закуповувати і використовувати для діагностики коронавірусу українські ПЛР-тести, так само були проведені всі необхідні експертизи.

Читайте також: Лікарка присоромила МОЗ за низькі зарплати: Степанов відповів

Очільник МОЗ також підкреслив, що ІФА-тести відрізняються від ПЛР тим, що перші визначають антитіла до збудника інфекції — тобто, чи перехворіла людина нею. Тоді як другі є «золотим стандартом» діагностики СOVID-19 — вони визначають наявність геному вірусу в організмі.

«Саме тому в діагностиці коронавірусу в Україні ми працюємо лише з ПРЛ-тестами нашого виробництва. За точністю результатів вони не відрізняються від найкращих тест-систем, які існують в світі. І тільки вони здатні на 100% сказати — хвора людина або ні, чи одужала вона», — наголосив Степанов.

Дивитися виступ глави МОЗ на відео з 08:57 хвилини:

Схожі новини