Передплата 2024 «Добра кухня»

У Польщі продовжать легальне перебування іноземців після скасування НС

  • 31.03.2020, 15:35
  • 1 347

Після скасування надзвичайного стану або стану епідемії легальне перебування на території Польщі іноземців буде продовжене на 30 наступних днів

Нові положення спецзакону у справі COVID-19 дають можливість легального перебування іноземцям, котрі хочуть надалі реалізувати у Польщі мету свого дотеперішнього перебування або ж не можуть виїхати з країни через епідемію коронавірусу, — повідомляє Polskie Radio із посиланням на Управління у справах іноземцв.

Як підкреслює прессекретар Управління у справах іноземців Якуб Дудзяк, відповідно до прийнятого Сеймом спецзакону, після скасування надзвичайного стану або стану епідемії — залежно від того, який стан буде введено у Польщі — легальне перебування на території Польщі іноземців (тобто національні візи, дозволи на тимчасове перебування, дія яких закінчилася під час цих станів) буде продовжене на 30 наступних днів.

Аналогічно буде продовжено термін подання заяв на легалізацію перебування та продовжується термін дії вже виданих дозволів на працю, дозволів на сезонну працю, а також заяв про намір працевлаштувати іноземця.

Одночасно Управління у справах іноземців наголосило, що продовження легального перебування іноземця у Польщі не буде підтверджуватися візовою печаткою в паспорті або виданням нової карти з дозволом на перебування.

Читайте також: У МЗС пояснили, як і з яких країн можна дістатися до України на авто

«На підставі цього продовженого перебування іноземець не зможе подорожувати територією інших держав, які входять до Шенгенської зони. Натомість іноземець матиме змогу надалі реалізувати мету свого перебування у Польщі, наприклад, виконання праці». Як запевнило Управління, іноземець, у котрого прострочився термін легального перебування під час дії надзвичайного стану або стану епідемії, зможе легально виїхати з Польщі, на наражаючись «потрапити в статус нелегального перебування».

Згідно з інформацією Управління у справах іноземців, іноземці зможуть складати заяви на продовження віз, продовження перебування в рамках безвізового режиму або надання дозволів на перебування упродовж 30 днів після дня скасування надзвичайного стану або стану епідемічної загрози.

Схожі новини