Передплата 2024 «Добра кухня»

Видавництво «Вільна Україна» знесуть

Видавництво «Вільна Україна» знесуть

Символ львівської преси — висотку видавництва «Вільна Україна» (перетин вул. В. Великого і Стрийської) — хочуть знести, натомість на її місці спорудити багатоцільовий офісно-комерційний центр із вбудовано-прибудованими об’єктами громадського призначення та підземний багаторівневий паркінг на три поверхи.

Про це йшлося під час громадського обговорення проекту внесення змін до детального плану території у межах вулиць В. Янева, Стрийської, Володимира Великого й залізничної колії.

Рішення про внесення змін до ДПТ ще 12 квітня ухвалив виконком ЛМР, замовником проекту є управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування ЛМР, повідомляє Портал депутатів ЛМР. Під час обговорення архітектор проекту Роман Андрусишин відзначив, що детальний план території був затверджений у 2017 році. Як виглядатиме сама споруда офісного центру, визначатимуть на спеціально оголошеному конкурсі. Зараз вказані лише його параметри. На думку Романа Андрусишина, цей об’єкт може урізноманітнити цей район, стати його домінантою з-поміж житлових будинків.

Проектом також передбачається реконструкція вулиці Янева з розширенням дорожнього покриття та переміщенням її «червоних ліній» на 18 метрів у бік військової частини. Пропонується облаштувати додаткову смугу, яка пропускатиме транспорт у піковий час

Довідка «ВЗ»

Комплекс поліграфічного комбінату видавництва «Вільна Україна» збудований в 1974 р. Стиль будівлі — промисловий радянський модернізм. Будівля складається із 13-поверхової офісної вежі редакційно-видавничого корпусу, триповерхового виробничого газетного корпусу, триповерхового типографського корпусу, складських приміщень. Верхівку вежі вінчав величезний портрет Леніна із неонових трубок, який світився в темну пору доби. На фасаді з боку нинішньої вул. В. Великого помістили бронзовий бюст більшовика Артема (за тодішньою назвою вулиці). Уся площа перед комбінатом була засаджена трояндами.

До новозбудованого поліграфкомбінату переїхали редакції тодішніх обласних газет — «Вільна Україна», «Львовская правда», «Ленінська Молодь», там же розміщувалася обласна друкарня. У приміщенні також відкрили їдальню на 120 місць, буфет та актовий зал на 500 місць.

Згідно із архівними документами видавництва, на ті часи нова друкарня стала великим досягненням львівської поліграфії — потужність газетного виробництва становила один мільярд тридцять два мільйони чотиришпальтових газет формату А2 щорічно. Для Львова завершення будівництва поліграфічного комбінату стало великою подією. Газети друкувалися для шести областей західного регіону. За ніч використовувалося майже два вагони газетного паперу.

Схожі новини