Передплата 2024 «Добрий господар»

Сарни атакує волохата гусінь!

У Сарнах – напасть: вулиці міста заполонила гусінь. Волохаті створіння об’їдають дерева та кущі й у багатоповерхівках добираються до вазонів на четвертих поверхах! Справжні тобі гусениці-альпіністки. Місцеві жителі у розпачі.

Щоранку власники приватних осель озброюються віниками та пилососами. Змітають-здувають гусениць зі стін будинків та дерев, скидають волохатий «врожай» у відра та спалюють. Роблять це по кілька разів впродовж дня. Обов’язкову процедуру проводять і ввечері. Та на ранок гусені не меншає. Плачуть: вичищають із садків по кілька відер цієї нечисті щодня! І така ситуація вже тиждень. Листя дерев та кущів уже на гектарах земель світить прожилками — зелені на них катма.

Так господарює у Сарнах американський білий метелик, кажуть у Рівненському обласному управлінні Держпродспоживслужби. Фахівці у вересні зафіксували рекордне поширення його личинок. Пояснюють: плодючість метелика (від одного може бути до трьох тисяч яєць) зросла через погодні умови — високу вологість та тепло. А від так і його шкідливість. Зважаючи на ситуацію, у районі навіть запровадили карантинний режим.

Найперше мова про Сарни, де вже заражено понад 4,5 гектара. У сусідній Гощі та селі Бабин Гощанського району — 3,7 гектара. Шкідник мігрує і вже зазіхнув на здолбунівські землі.

— Американський білий метелик пошкоджує понад 300 видів різних трав’янистих, кущових та деревних культур, — розповіли в управлінні фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області. — Улюбленими культурами є шовковиця, айва, вишня, груша, виноград, волоський горіх, слива, хміль та яблуня. Бачите павутинні гнізда на рослинах — беріться за боротьбу з ними. Бо якщо зараз пошесть не зупинити, у наступному році вона буде страшнішою. Адже шість-вісім гнізд цього шкідника здатні знищити дерево повністю.

Дуне у Сарнах вітерець — на голови людям сипле гусеничний дощ. Щоб це зупинити, комунальники оброблять в місті дерева. Влада просить робити це і власників приватних господарств. Хоч попереджає, що «хімія» токсична, тож слід дотримуватися заходів безпеки та використовувати індивідуальні засоби захисту. У місцевому дитсадку територію обробили у вихідні, поки діток не було.

А поки гусінь смакує деревами і кущами, господарі рахують збитки.

Рівненська область

Схожі новини