У Польщі родині трагічно померлого українця зібрали вже понад півмільйона злотих

  • 05.07.2019, 18:58
  • 1 183

У Польщі зібрали понад пів мільйона злотих на допомогу родині українця, якого польська працедавиця непритомного вивезла до лісу і там залишила помирати.

Про це повідомляє «Польське радіо».

«Так. Маємо разом (для дітей та батьків пана Василя) понад півмільйона злотих. Дуже дякуємо понад 5000 жертводавцям та їхнім родинам», — написав у четвер на своїй сторінці у Facebook почесний консул України у Польщі Вітольд Горовський.

Йдеться про акцію збору коштів для 36-річного трагічно померлого жителя Прикарпаття Василя Чорнея. Тіло чоловіка знайшли у лісі у Великопольському воєводстві. Його вивезла туди та покинула польська роботодавиця після того, як чоловіку стало зле на роботі і він втратив свідомість. У чоловіка залишилися троє малих дітей, дружина та старенькі батьки.

Смерть працівника з України та обставини, за яких чоловік помер, обурили громадськість не тільки в Україні, але й у Польщі.

Небайдужі люди у Польщі, зокрема почесний консул України у Познані Вітольд Горовськийта пов’язане з ним Суспільно-культурне товариство «Польща-Україна», 25 червня оголосили про збір коштів на допомогу неповнолітнім дітям трагічно померлого українця.

«Як напевно знаєте з репортажу про трагічну смерть пана Василя, родина не просила про будь-який збір коштів для них. Вони у розпачі. А тому ми вирішили не починати відразу збір. Ми знаємо, однак, що це бідні люди, для яких смерть рідного невдовзі матиме також вимір матеріальної катастрофи», — повідомив він тоді.

За словами Горовського, було вирішено зібрати таку суму грошей, аби щомісяця виплачувати родині по 2000 злотих, поки наймолодша дитина не стане повнолітньою. Наприкінці червня почесний консул України поінформував, що вже вдалося зібрати суму, достатню на 7 років виплат такої соціальної пенсії.

Серед іншого, Вітольд Горвський на своїй сторінці у Facebook написав, що, «власне кажучи за кожним з цих платежів стоять здебільшого родини або групи осіб, іноді теж малі фірми». «А тому я вважаю нашу спільну акцію масовою акцією протесту щодо практик недобросовісних працедавців до економічно та соціально слабших осіб, якими є іммігранти з України (утім, не тільки вони), — додав він.

Також Горовський повідомив, що активісти слідкують за перебігом розслідування цього злочину. А також вже домовилися з адвокатами, аби обрати правильно стратегію для юридичного захисту інтересів родини Василя Чорнея та відшкодування їм збитків через суд від роботодавця. Нагадаємо, роботодавиці за цей злочин загрожує 5 років в'язниці.

Збір коштів триває. Невдовзі громадськість повідомлять про подробиці переказу усіх грошей родині трагічно померлого українця.

Схожі новини