Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Науковці розповіли, як не набрати зайвих кілограмів на свята

  • 30.12.2018, 20:29
  • 630

За даними дослідження, опублікованими в British Medical Journal, найкращим способом не набрати зайвої ваги у новорічні свята є зважування.

Автори дослідження стверджують, що регулярний моніторинг ваги дійсно працює як метод запобігання набору ваги й ожиріння, повідомляє Радіо Максимум.

«Люди, які регулярно зважувалися під час довгих святкових вихідних, і знали, які вправи найкраще спалюють калорії, які набираються з новорічними частуваннями, — найуспішніше уникали збільшення ваги», — констатували автори праці, група вчених з Бірмінгемського університету й Університету Лафборо.

До такого висновку фахівці прийшли, коли почали з'ясовувати, чи можуть допомогти «деякі зусилля на новорічних святах» не набрати вагу через регулярні застілля. Вчені зібрали групу з 272 добровольців, частина яких мала слідувати певній схемі дій (зокрема, регулярно зважуватися), а частина — отримувала тільки буклети про запобіганню переїдання без конкретних інструкцій.

У результаті в тій групі, де люди зважувалися, вони втратили в середньому 0,13 кг, а в групі, яка читала буклети, набрали по 0,37 кг.

Фахівці вважають, що зважування ефективно дисциплінує та сприяє поліпшенню функцій контролю щодо споживаної їжі. За їх словами «цифри на вагах — це те, що реально працює». Нагадаємо, що у середньому за новорічні свята людина набирає від 0,5 до 1 кілограма додаткової ваги.

Схожі новини