Психологи з’ясували, в якому віці діти перестають вірити у Санта-Клауса

  • 25.12.2018, 20:23
  • 943

Суперечки про те, чи варто обманювати дітей, запевняючи їх в існуванні Святого Миколая чи Санта-Клауса, старі як світ.

Сьогодні лунають думки, що таким чином батьки стимулюють надмірну віру в авторитет: твердження дорослих вступають в суперечність з реальністю, і діти покладаються більше на них, ніж на власний досвід. Але до певного віку, повідомляє Радіо Максимум.

Психологи з Ексетерського університету (Велика Британія) провели опитування Exeter Santa Survey. У ньому взяли участь понад 1200 добровольців з різних країн. Згідно з його результатами, впевненість в існуванні Санти досягає піку до п'яти років, після чого швидко слабшає і остаточно пропадає у віці від восьми до дев'яти років.

Як правило, спусковим механізмом служить промах батьків, через який діти розкривають обман: помітивши, як ті ховають подарунки, або виявивши чек про покупку. Однак вчені відзначають, що відмова від віри в Санта-Клауса — частина ширшого та поступового процесу, що поглиблюється розуміння світу.

«До дев'яти я вже досить знав математику, фізику, — пояснив один з учасників опитування, — відношення числа дітей на планеті до розміру санок, щоб зрозуміти все самому».

При цьому понад 65% опитаних повідомили, що продовжували вдавати, що вірять в зимового чарівника. Близько третини хотіли б вірити у нього і зараз, а понад 70% запевняють (і будуть переконувати) в цьому власних дітей.Схожі новини