Майже половина американських сенаторів закликала Трампа вдатися до «жорсткої операції» в Керченській протоці

  • 20.12.2018, 15:07
  • 887

У Сенаті США виступили за «жорстку операцію» щодо звільнення Керченської протоки для навігації.

До такого кроку президента Дональда Трампа закликала майже половина американських сенаторів, повідомляє ВВС Україна.

Автори резолюції, яку підписали 39 зі 100 членів Сенату, вважають, що також має бути відповідь на дії Росії в Керченській протоці.

Резолюцію підготували голова сенатського комітету з національної безпеки, республіканець Рон Джонсон і партійний організатор демократів в Сенаті Річард Дурбін.

Рон Джонсон також очолює підкомітет Сенату з безпеки в Європі. Резолюцію підписав, зокрема, голова сенатського комітету з питань збройних сил Джим Інхоф.

«США і наші союзники мають негайно відреагувати на військову агресію Росії в Керченській протоці сильним та рішучим кроком, — сказав Джонсон. — Проведення міжнародної морської операції зі свободи навігації має забезпечити безпечний прохід з Чорного моря в Азовське». На його думку, саме таку відповідь «повинен побачити Путін».

Резолюція закликає президента Трампа спільно з союзниками «швидко провести» потужну операцію зі звільнення Керченської протоки для навігації. Вона має продемонструвати «підтримку міжнародно визнаних кордонів, двосторонніх угод» і забезпечити безпечний прохід суден через Керченську протоку та Азовське море. Сенатори вважають, що такий крок «дасть відсіч надмірним територіальним претензіям Росії».

Які заходи пропонують сенатори?

Підписана сенаторами резолюція закликає НАТО посилити військово-морську присутність у Чорному морі, а президента США — збільшити обсяг військової допомоги Україні і надати їй підтримку з боку Держдепартаменту і Міноборони, особливо для посилення її військово-морських можливостей. Це має допомогти Україні «захиститися від подальшої російської агресії».

Крім того, сенатори закликають президента запровадити нові санкції проти Росії за допомогою акту «Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій». Вони також вважають, що проект будівництва трубопроводу «Північний потік-2» з Росії до Німеччини має бути скасований, до чого раніше закликали і в Європарламенті.

«Нещодавні провокаційні військові дії Росії, а також викриття її великої кампанії щодо дезінформації в кіберпросторі — попередження всьому світу, що Володимир Путін не має наміру припиняти свою агресивну політику щодо Заходу і України», — сказав сенатор Дурбін.

«Україна — на передовій лінії фронту боротьби Володимира Путіна проти вільного світу», — заявив глава комітету з питань збройних сил сенатор Інхоф. Захоплення кораблів у Керченській протоці, на його думку, позначило небезпечну ескалацію російсько-українського конфлікту.

«Ми маємо відповісти — і відповісти силою, слабкість тільки спровокує подальшу агресію», — упевнений він. Сенатор також вважає, що США повинні допомогти Україні посилити флот.

«Україна ніколи не просила Америку або Європу вести їхню війну замість них самих. Вони просили тільки дати їм те, чим захищатися. Українці потребують нашої допомоги і заслуговують її», — додав Інхоф.

Президент США Дональд Трамп раніше заявляв, що США «не подобається» те, що відбувається у Керченській протоці, і скасував свою зустріч з Путіним на полях саміту G-20 в Аргентині.

Росія резолюцію сенаторів поки не прокоментувала.

25 листопада російські прикордонники, відкривши вогонь, захопили в Азовському морі три українські кораблі та поранили трьох українських моряків. Усі 24 українські військові моряки на борту кораблів були арештовані і відправлені до в'язниці у Москву.

Українська влада назвала захоплення кораблів та моряків відкритим актом агресії. Росія натомість звинуватила Україну у «провокації».

26 листопада Верховна Рада схвалила указ президента Порошенка про запровадження воєнного стану в окремих регіонах Україні терміном на 30 днів.

Схожі новини