У НАТО визначили для України п’ять напрямів реформ на 2019 рік

  • 08.12.2018, 10:14
  • 444

В Організації північноатлантичного договору визначили для України п’ять основних напрямів реформування сектора безпеки і оборони на 2019 рік.

По це голова Представництва НАТО в Україні, директор Офісу зв'язку НАТО в Україні Александер Вінніков повідомив під час дискусії «Український шлях до НАТО: досягнення та майбутні перспективи», передає УНІАН.

Він наголосив, що після ухвалення закону про національну безпеку також треба прийняти ще низку законів. «Наша команда у консультаціях з нашими партнерами визначила п'ять основних стрижнів законодавчої роботи, які необхідні для впровадження закону про національну безпеку», — сказав він.

«По-перше, йдеться про новий закон щодо парламентського комітету зі здійснення нагляду (за діяльністю розвідувальних служб і служб безпеки — ред). По-друге, закон про Службу безпеки України, який має зміцнити в рамках реформи ті елементи, що містяться у рамковому законі (про нацбезпеку). По-третє, новий закон про розвідку. По-четверте, щодо управління державними таємницями і засекреченою інформацією», — заявив Вінніков.

Також він наголосив, що п'ятим елементом є реформування галузі оборонної промисловості та системи державних закупівель у галузі оборони. Вінніков наголосив, що в Альянсі ці напрями вважають пріоритетними для реформування на наступний рік, оскільки відбувається «перехід від теорії до практики у впровадженні оборонних реформ». Крім того, він назвав пріоритети на більш довгостроковий період, серед яких комплексний огляд сектору безпеки і оборони та розвиток професійної військової освіти.

Схожі новини