В Україні до Нового року подорожчають м’ясо і молоко

  • 07.12.2018, 08:29
  • 764

До кінця цього року м’ясо і молоко в Україні подорожчають ще на 1−2%.

Про це повідомив виконавчий директор Українського дискусійного клубу Олег Пендзин, передає УНН.

«До кінця року ми очікуємо зростання цін на молочну групу на 1−2%. М'ясо теж зросте на рівні цих відсотків», — зазначив експерт.

За його словами, зростання цін на молочні продукти в Україні обумовлене виключно сезонними причинами — переходом великої рогатої худоби з пасовищ у закриті приміщення й падіння надоїв.

При цьому економіст додав, що й по м'ясу наразі зберігаються тенденції росту цін, зумовлені скороченням поголів’я худоби, а також через збитки, пов’язані з африканською чумою свиней.

Водночас, як наголосив економіст, прогнозований ріст цін на м'ясо-молочну групу продуктів не стосується можливого більш суттєвого подорожчання харчів під час ажіотажного попиту за кілька днів до Нового року.

Нагадаємо, протягом поточного року продукти харчування в Україні подорожчають у середньому на 15% у порівнянні з минулим роком. В цілому за підсумками року подорожчання хлібу складе приблизно 18−19% (у порівнянні з минулим роком).

На думку експертів, не слід купувати м'ясо в останні дні перед Новим роком і Різдвом, а запастись продуктами за кілька днів — тиждень до свят.

Схожі новини