«Слухання у мерії зірвали підіслані перевізниками «активісти»?

В управлінні транспорту Львівської міськради заспокоюють: тариф точно підвищать, але імовірно ще не 1 грудня.

Громадські слухання, які відбулися у Львівській міській раді щодо недопущення підняття ціни на проїзд у маршрутках Львова без покращення якості обслуговування, дотримання графіків руху та обліку пасажиропотоку провалено… Для вирішення тарифного питання забракло голосів: «за» — 47 львів’ян, а потрібно було 85 голосів. Тепер управління транспорту мерії має усі підстави винести на розгляд виконкому питання щодо підвищення вартості проїзду з 5 до 9 гривень.

Нагадаємо, власники маршрутів Львова вимагають підвищити плату за проїзд уже з 1 грудня 2018 року. Якщо цього не буде зроблено, то погрожують скоротити випуск машин, а ще обіцяють їздити лише до 20-ї години.

Депутати Львівської міської ради кажуть: слухання у мерії, по суті, зірвали громадські активісти, які насправді були підісланими людьми від перевізників. У громадських слуханнях взяли участь 170 львів’ян. Серед них були активісти, депутати міськради, представники приватних перевізників і комунального АТП-1, водії маршруток, пенсіонери. Спершу люди, начебто, погоджувалися, що громадський транспорт міста треба реформувати і що не можна збільшити ціну без підняття сервісу. Але коли справа пішла до голосування — картина стала іншою…

Як розповів «ВЗ» депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич, деякі свідомі пасажири висловилися проти підняття тарифу з 5 до 9 гривень за одну поїздку. Люди не вірять перевізникам на слово, що бізнес збитковий, оскільки досі немає належного обліку пасажиропотоку. Під час слухань були пропозиції повернути у автобуси квитки, або організувати дослідження пасажиропотоку. Дехто з активістів наголошував, що готові за проїзд у маршрутках платити більше, але якщо перевізники обґрунтують свої розрахунки, почнуть надавати якісні послуги. Бо їзда у машртутках-«гробах» за вищу плату — нонсенс.

«Нам також набридло їздити на старих автобусах, — сказав на громадських слуханнях голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка. — Хочемо купувати нові, але для того треба значно вищий тариф, який дасть нам можливість оновлювати рухомий склад і приводити його до належного рівня. Тариф — це економічна величина, що не залежить від якості. А якість буде тоді, коли буде новий рухомий склад. При тарифі у 5 гривень ми ледь виживаємо».

Однак Іван Велійка так і не зміг пояснити економічну складову нового тарифу у 9 гривень. Містяни питали, чому не 6 чи 7 гривень, а саме 9. Заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Андрій Білий сказав «ВЗ», що виконком не погодиться на тариф у 9 гривень. Швидше за все, нова ціна за проїзд буде в діапазоні 6−8 гривень за одну поїздку. Начальник управління транспорту Львівської міської ради Олег Партика додав: «1 грудня тариф ще не підвищать. Наразі тривають громадські консультації. Коли виконком буде розглядати тарифне питання — невідомо».

Схожі новини