Україна офіційно повідомила Росії про кінець дружби

  • 21.09.2018, 13:41
  • 865

Міністерство закордонних справ України направило ноту російській стороні про непродовження договору про Дружбу, співробітництво та партнерство між Україною і Російською Федерацією.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на брифінгу в Києві, повідомляє «Європейська правда».

«Сьогодні ми передали відповідну ноту Росії. Це дуже важливий момент, оскільки в цій ноті дуже детально аргументується щодо всіх порушень РФ, я підкреслюю, всіх суттєвих положень цього договору», — сказав Клімкін.

Також, відповідно до рішення РНБОУ, МЗС має поінформувати Організацію Об’єднаних Націй, Організацію з безпеки та співробітництва в Європі, інші міжнародні організації про бажання України припинити дію договору та підстави припинення.

Договір було підписано 31 травня 1997 року терміном на 10 років (з подальшою автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Він набув чинності 1 квітня 1999 року.

Дія договору автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду.