У Міносвіти хочуть звільнити працівників інституту, який відповідальний за друк підручників

  • 29.08.2018, 17:40
  • 629

Інститут модернізації змісту освіти (ІМЗО), що наразі відповідальний за експертизу підручників та їх закупівлю, буде реорганізований у зв’язку з порушенням термінів друку підручників.

Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич сьогодні, 29 серпня 2018 року, під час виступу на засіданні Уряду, повідомляє прес-служба МОН.

Реорганізація передбачатиме зміну структури та повноважень Інституту — передачу експертизи підручників іншій установі, а також оновлення штату працівників ІМЗО.

Міністр зазначила, що від початку цьогорічний друк підручників мав низку ризиків, оскільки зараз друкується у 2,5 рази більше підручників, ніж зазвичай — понад 18 млн примірників та одразу три лінійки підручників: для 1, 5 та 10 класів.

Загалом, за словами Лілії Гриневич, терміни розвезення підручників у школи посуваються в середньому на місяць.

При цьому підручники з усіх предметів 1, 5, 10 класів будуть розміщені на сайті МОН та ІМЗО до 1 вересня.

Через порушення термінів розвезення підручників МОН працює над комплексною зміною експертизи, процедури закупівлі та розподілом повноважень у цій сфері. Також, планує провести реорганізацію ІМЗО.

«Аудит я вже призначила на 4 вересня-5 жовтня. За його результатами відбудеться реорганізація, що передбачатиме звільнення усіх співробітників та проведення повторних конкурсів на посади», — пояснила Гриневич.

Будуть встановлені нові правила експертизи.

Зокрема:

усі експерти будуть проходити обов’язкове навчання

експертизу кожного підручника проводитимуть декілька експертів

експерти отримуватимуть гідну заробітну плату

платформа для проведення експертизи буде автоматизована

буде визначений перелік критеріїв, яким мусить відповідати підручник

експерт відповідатиме за якість проведення експертизи

оцінка експертів буде максимально конкретизованою

Гриневич також зауважила, що процедуру експертизи підручників заберуть у ІМЗО і передадуть іншій установі — Навчально-методичному центру з питань якості освіти.

Схожі новини