Передплата 2024 «Добре здоров’я»

У Гарварді оцифрують старовинні українські стародруки

  • 10.08.2018, 12:58
  • 543

Дорогоцінну колекцію української літератури Гарварду, яку збирають з початку ХХ століття хочуть оцифровувати.

Про це повідомляє 24 канал.

В американському Гарварді зберігається одне з найбільших у світі зібрань української літератури. Рідкісні книги можна знайти в одній з 70 бібліотек Гарвардського університету — Хоутоне. У колекцію входять українські стародруки.

Бібліотекар Гарвардського університету Ольга Алексич розповіла, що в бібліотеці Хоутона зберігаються такі цінні книги як перші видання Івана Федорова. У цю кагорту входить «Буквар» — коштовна книга, примірників якої немає навіть в Україні. «Острозька Біблія», «Псалтир», «Кобзар» Тараса Шевченка 1840 року, перше видання «Енеїди» Котляревського, рукопис Сковороди, оригінал книги Куліша, видання Києво-Печерської лаври, грамоти Івана Мазепи.
В Гарварді українські книжки почали збирати на початку ХХ століття. Здебільшого це були подарунки колекціонерів. Однак з початком створення понад 50 років тому в Гарварді Українського наукового інституту, літературу по Україні почали закуповувати систематично.

«Буквар» Іван Федоров видав у 1574 році у Львові. Випадково в антикварній лавці її знайшов російський підприємець і театральний діяч Сергій Дягілєв. Після смерті Дягілєва колекція книг, включаючи «Буквар», передалась театральному діячу Борису Кохно, який пізніше продав його гарвардського випускнику Баярду Кілгуру.

На українську книгу в Гарварді є декілька бюджетів. Книги про Україну друкує і купує Український інститут. Україномовні книги і часописи — це прерогатива Гарвардської бібліотеки Вайденер.


Схожі новини