Передплатити

Львівські екологи наступного тижня шукатимуть торговців первоцвітами

Львівські екологи вирішили боротись із нищенням первоцвітів на випередження.

Аби нагадати про шкоду природі львів'янам дарували штучні квіти, зроблені руками волонтерів та дітей. А вже наступного тижня захисники флори обіцяють вирушити у рейд проти торговців квітами.

Перший день весни Львів скутий морозом. Та на думку екологів саме зараз варто нагадати людям про захист природи. Волонтери разом із дітьми із художніх шкіл зробили тисячу паперових квіток. Їх дараюуть перехожим із просвітницькою метою.

«Хочу, щоб їх було більше в природі. Не купую. Вважаю, для чого зривати, якщо вони зів’януть, якщо можна ними так милуватися», – каже львів’янка Ірина.

Перші первоцвіти з'явились у Львові ще посеред зими та з настанням весни масово з'являться на ринках міста. Сьогодні профілактична акція, наступного тижня полюватимуть на торговців живою красою.

«Якщо щось зруйноване, якийсь пам’ятник архітектури, не знаю наскільки це коректно, але це можна пробувати відновити, відбудувтаи. Якщо ми втратимо те, що є в природі, шансів повернути його назад практично нема. Тому ми пробуємо достукатись до кожного мешканця нашої області», – каже начальниця віділу біоресурсів обласного департаменту екології Інеса Шемелинець.

Якщо випадки торгівлі первоцвітами повторюватимуться, обіцяють бити по кишені порушників.

«Адміністративні штрафи сягають 1 700 грн за кожну зірвану цибулину. Адміністративний штраф за збитки нанесені державі – 62 грн, тобто колосальні збитки», – пояснив керівник державної екоінспекції Львівщини Микола Маланич.

Перші весняні квіточки до Червоної книги внесли на початку вісімдесятих відтоді цього списку науковці не переглядали.

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram