Передплата 2024 «Добра кухня»

Маккейн назвав рішення США поставляти Україні Javelin "важливим кроком у правильному напрямку"

  • 23.12.2017, 12:00
  • 4 590

Сенатор-республіканець, голова комітету з питань збройних сил Джон Маккейн назвав "важливим кроком у правильному напрямку" рішення Вашингтона почати поставки Києву протитанкових керованих ракет комплексу Javelin.

Маккейн назвав рішення США поставляти Україні Javelin "важливим кроком у правильному напрямку"
Маккейн назвав рішення США поставляти Україні Javelin "важливим кроком у правильному напрямку"

"Рішення президента Трампа поставляти протитанкові озброєння комплексу Javelin є ще одним суттєвим кроком у правильному напрямку і дає чіткий сигнал, що США будуть підтримувати своїх союзників і партнерів у той час, коли вони борються за свій суверенітет і територіальну цілісність", - йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті політика.

Маккейн також звинуватив РФ у створенні нестабільності в Україні і в продовженні смертоносних атак, у зв'язку з чим "даний крок приймається дуже вчасно". Він такж зазначив, що це створить "більш стабільні та безпечні умови, необхідні для мирного вирішення конфлікту".

За його словами, поставки таких озброєнь Києву "не перешкоджають миру в Україні, а є необхідними для його досягнення".

За інформацією агентства Associated Press, США схвалили план з надання Україні оборонного озброєння, яке включає також протитанкові ракети Javelin. Як повідомило агентство, після формального схвалення американським президентом план поставок буде направлений до Конгресу, який у місячний термін повинен буде розглянути його і передати на схвалення держдепартаменту США.

Порошенко: "Отримаємо летальну зброю спокійно, без зайвого галасу"

Рішення США про надання Україні летальної оборонної зброї - "принципове і довгоочікуване рішення" та "гідна відповідь на продовження окупації Росією української території".

Про це ввечері 23 грудня заявив президент Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook, коментуючи рішення Держдепу США щодо надання Україні "посилених оборонних можливостей".

"Як і домовлялися з президентом Дональдом Трампом, без зайвого галасу, спокійно, Україна отримає летальну оборонну зброю зі США. Це принципове та довгоочікуване рішення Американської адміністрації було підтверджено під час моєї вчорашньої розмови з Держсекретарем Рексом Тіллерсоном", - зазначив Порошенко.

Він додав, що ця зброя у руках українських воїнів "не для наступу, а для рішучої відсічі агресору, захисту українських воїнів та мирного населення, а також ефективної самооборони відповідно до ст.51 Статуту ООН".

"Це також трансатлантичне щеплення від російського вірусу агресії. ... Такий крок в тандемі з посиленням санкцій проти Росії - гідна відповідь на продовження окупації української території, невиконання Москвою своїх зобов’язань, та продовження накачування Донбасу важкою зброєю", - заявив президент України.

Він також подякував Трампу "за лідерство, чітку позицію наших американських друзів та рішучу двопартійну підтримку України".

У Росії заявили, що рішення США про озброєння для України загрожує "зривом"

Плани США щодо постачання озброєння Україні загрожують зривом процесу мирного врегулювання і заважають виконанню мінських домовленостей. Про це заявив статс-секретар, заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін.

За його словами, постачання будь-яких озброєнь Україні "заохочує войовниче крило у Києві", а підтримка США войовничих настроїв "посилює небезпеку зриву процесу врегулювання на Україні і ставить під сумнів перспективу виконання мінських домовленостей".

"Тим більше, це заважає налагодженню діалогу між Києвом і Донбасом, без чого кризу неможливо вирішити", - заявив заступник глави МЗС РФ.

Як відомо, президент США Дональд Трамп оголосить про схвалення ним плану продажу протитанкових ракет Україні, повідомив американський телеканал ABC News з посиланням на співрозмовника у Держдепі.

Загальна вартість оборонного пакету складе 47 млн ​​доларів. Він буде включати 210 протитанкових ракет і 35 пускових установок.

Україна передавала США весь перелік озброєння, який би хотіла отримати. Йдеться про надання засобів повітряної розвідки, протитанкових систем, системи РЕБ.

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков встиг пригрозити кровопролиттям на Донбасі у разі поставки летальної зброї з США до України.

7 грудня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що російських офіцерів у СЦКК на Донбасі поставили у "нестерпні умови". 19 грудня російські офіцери зі складу СЦКК повернулися до Росії.

Президент Петро Порошенко у свою чергу заявив, що небезпека ескалації з боку агресора зростає, але Україна готова до будь-якого сценарію.

Держдеп: "США нададуть Україні посилені оборонні можливості"

Про це повідомили в Державному департаменті США, передає Reuters.

Зброя буде надана для боротьби з підтримуваними Росією сепаратистами в східній частині країни, говориться в повідомленні.

"Допомога США носить виключно оборонний характер, і, як ми завжди говорили, Україна є суверенною країною і має право захищатися", - йдеться в заяві департаменту.

У заяві сказано, що рішення є частиною зусиль США, щоб допомогти Україні захистити свою територіальну цілісність і "стримати подальшу агресію". У Держдепі не уточнили про яку саме зброю йдеться.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп оголосить про схвалення ним плану продажу протитанкових ракет Україні.

Як зазначає американський телеканал ABC News з посиланням на співрозмовника в Держдепі, загальна вартість оборонного пакету складе 47 млн ​​доларів. Він буде включати 210 протитанкових ракет і 35 пускових установок.

Трамп має намір схвалити план продажу протитанкових ракет Україні

Президент США Дональд Трамп, як очікується, оголосить про своє схвалення плану продажу протитанкових ракет уряду України, передає ABC News з посиланням на численні джерела в Держдепартаменті США.

Як зазначає телеканал, продаж протитанкових комплексів може включати і системи Javelin.

"Продаж протитанкових ракет, які могли б включати в себе американську систему Javelin, ймовірно, спровокував би жорстку реакцію з боку Росії, яка може пригрозити зірвати заклики президента Трампа до поліпшення відносин із Москвою", - йдеться в повідомленні.

Як зазначає ABC News з посиланням на співрозмовника в Держдепі, загальна вартість оборонного пакету складе 47 млн доларів. Він буде включати 210 протитанкових ракет і 35 пускових установок.

Якщо президент формально схвалить план, він буде представлений Конгресу, у якого буде 30 днів на розгляд. У разі схвалення з боку Конгресу, виконання плану стане завданням Державного департаменту США.

"Держдеп США не відповів на запит телеканалу", - говориться в повідомленні.

Нагадаємо, дані про рішення США почати комерційні поставки великокаліберних снайперських гвинтівок Barrett M107A1 та інших боєприпасів Україні поширили американські видання. Однак прес-секретар Держдепу США Хізер Нойерт заявила, що Вашингтон схвалив експортну ліцензію для України на покупку деякого легкого озброєння і стрілецької зброї.

За її словами, попередні адміністрації президента також схвалювали ці ліцензії. Держдеп не схвалював продаж зброї безпосередньо українському уряду, а дозволив Україні купувати озброєння в американських виробників.

Сенатор Маккейн закликав Трампа розширити постачання летальної зброї для України

Це допоможе більш ефективно охороняти свої кордони від агресора.

Сенатор Сполучених Штатів Америки (США) Джон Маккейн схвалив рішення президента країни Дональда Трампа постачати Україні летальну зброю і закликав розширити додаткові продажі. Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті сенатора.

Маккейн вважає, що санкціонована торгівля зброєю і боєприпасами має стати першим кроком.

"Я закликаю президента схвалити додаткові продажі оборонного летального зброї", - йдеться в заяві сенатора.

На думку Маккейна, рішення почати поставки треба було приймати раніше, але тим не менш воно дуже важливе.

Держдеп США прокоментувала надання Україні летальної зброї

"За попередніх двох адміністрацій уряд США схвалював експортні ліцензії для України, тож тут нічого нового", - сказала Науерт.

Державний департамент США схвалив продаж Україні деяких легких озброєнь і стрілецької зброї виробниками США, які вона купувала і раніше.

Про це повідомила прес-секретар Держдепартаменту Гетер Науерт, пише Reuters.

За її словами, Україна купувала невеликі кількості цих видів зброї протягом декількох років як до, так і після російської анексії Кримського півострова в 2014 році.

Департамент повідомив Конгресу про рішення 13 грудня, сказала Науерт, додавши, що уряд США не продає зброю безпосередньо Україні, а дозволяє Києву купувати у виробників США.

«За попередніх двох адміністрацій уряд США схвалював експортні ліцензії для України, тож тут нічого нового, - сказала Науерт.

Ліцензія поширюється на напівавтоматичну і автоматичну вогнепальну зброю, включаючи зброю 50 калібру. Вона також включає в себе бойові кулемети, глушники, військові приціли і полум'ягасники, а також запчастини.

Науерт заявила, що уряд США не затверджував пряме надання Україні летальної оборонної зброї, але і не виключила таке рішення в подальшому. Американські експортери можуть подати заявку на прямі комерційні ліцензії на продаж в будь-який час, і вони будуть розглянуті Держдепартаментом в кожному конкретному випадку, сказала вона.

Трамп затвердив поставку летальної зброї до України

Вартість відповідного контракту становить $45 мільйонів.

Державний департамент США схвалив рішення про затвердження постачання в Україну летальної зброї, зокрема, снайперських систем, на загальну суму $45 млн. Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на джерела в адміністрації і Конгресі.

"Адміністрація Трампа ухвалила першу в США комерційну поставку летального оборонного озброєння для України, відступивши від де-факто заборони продажу американської зброї (українській стороні — ред.), що тривала від адміністрації Обами", — пише видання.

При цьому посадовці адміністрації підтвердили, що Держдеп цього місяця затвердив комерційну ліцензію, яка дозволила експортувати снайперські системи моделі M107A1, боєприпаси та пов'язані з нею деталі, а також аксесуари до України. Вартість контракту становила $41,5 млн.

Зазначається, що не було ухвалено рішення про експорт більш серйозних систем озброєння, яких потребує українська сторона, наприклад, протитанкових ракет Javelin.

Джерело: Тиждень

Схожі новини