«Трансгендерний» початок Байдена
За рішенням нового президента США, особи, що змінили стать, знову зможуть служити в армії
Вже у перші дні свого президентства Джо Байден скасував заборону Дональда Трампа на службу в армії США для трансгендерів (осіб, які змінили стать). Байден також підписав указ, мета якого — «запобігання й боротьба з дискримінацією за ознакою гендерної ідентичності або сексуальної орієнтації». Американська спільнота ЛГБТ (лесбійки, геї, бісексуали й трансгендери) ці рішення 46-го президента США привітала, а от консерватори — розкритикували. Зокрема, свої застереження висловили єпископи Католицької церкви.
Експрезидент Дональд Трамп заборонив трансгендерам служити в американській армії у липні 2017 року. Своє рішення Трамп пояснив тим, що на медичний догляд за військовослужбовцями, які змінили стать, Пентагон витрачає «величезні кошти». Та й загалом, мовляв, трансгендери в армії спричиняють непотрібні дискусії… За даними дослідження RAND Corporation від 2016 року, кількість трансгендерів в армії США сягала 2,5 тисячі осіб.
Під час виборчої кампанії Байден обіцяв ЛГБТ-спільноті, яка активно підтримувала кандидата від Демократичної партії, що скасує «трансгендерну» заборону республіканця Трампа. Свою обіцянку Байден виконав. «Дозволити усім кваліфікованим американцям служити своїй країні у погонах — найкращий вибір, оскільки інклюзивна сила є ефективнішою, — повідомив Білий дім. — Це слушне рішення, що відповідає нашим національним інтересам. Президент вважає, що гендерна ідентичність не повинна заважати військовій службі, а сила Америки полягає у її різноманітності».
Значно жорсткішу критику, ніж «трансгендерний», спричинив інший указ Байдена — про «запобігання й боротьбу з дискримінацією за ознакою гендерної ідентичності або сексуальної орієнтації». Президент США, зокрема, наказав американським школам, аби учні-трансгендери брали участь у спортивних змаганнях «згідно з їхньою гендерною ідентичністю». Наприклад, Джо став Джоан і тепер змагатиметься у бігу з дівчатами, хоча фізично залишився таким же сильним, як хлопці… «Це початок кінця жіночого спорту», — написала про указ Байдена у виданні Wall Street Journal публіцистка Ебігейл Шраєр.
А експертка з Єврейського інституту для національної безпеки Еріел Девідсон написала про «сумний день для жіночого спорту». Девідсон констатувала: «Завдяки указу Байдена жінки мусять змагатися з біологічними чоловіками, з ризиком травмуватися й втратити титули. Тільки не кажіть мені, що це рішення „прожіноче“. Ні, воно деструктивне й зловмисне».
Нагадаємо, раніше Байден вирішив призначити заступником міністра охорони здоров’я США міністра охорони здоров’я штату Пенсильванія Рейчел Левін. Вона перша у США «відкрита» трансгендерка, що стала високопоставленим державним чиновником на федеральному рівні.
Указ Байдена про боротьбу з дискримінацією за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності (зокрема, під час прийому на роботу й на робочому місці) розкритикували також голови кількох комісій Єпископату Католицької церкви США. На їхню думку, цей указ «загрожує порушити права людей, які визнають правду про статеві відмінності або стоять на сторожі інституту шлюбу між одним чоловіком і однією жінкою», а «цілісність двох статей, жіночої і чоловічої, які доповнюють одна одну», не можна ігнорувати. Єпископи, за їхніми словами, підтримують зусилля нової адміністрації США, спрямовані на досягнення расової рівності. Але водночас шкодують, що ця мета «частково пов’язана з нав’язуванням фальшивих теорій на тему людської сексуальності, які можуть завдати суспільної шкоди».
А тим часом…
Представники Демократичної партії у Конгресі США розробляють законопроєкт, який передбачає регулярні виплати на дітей: 300 доларів на місяць для кожної дитини віком до 6 років і 250 доларів на місяць для кожної дитини у віці 6−17 років. Про це інформує The Washington Post. На відміну від одноразових виплат під час пандемії, які одержують чимало дорослих американців, виплати на дітей будуть постійною багаторічною державною програмою. За інформацією WP, законопроєкт підтримує президент Джо Байден.