Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

Гроші Кремля для німецьких ультраправих

  • 22.05.2018, 23:37
  • 1 045

Росіяни оплатили політикам з Німеччини подорож до Москви

Приватний реактивний літак, за даними Frankfurter Allgemeine Zeitung, коштував понад 25 тисяч євро. Політики, звісно, не афішували цього презента, але в результаті порушили закон. Росіяни вперше фінансово підтримали членів прихильної до них ультраправої ​​партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD). Про це пише Міхал Кокот у Gazeta Wyborcza.

Серед німецьких жуцрналістів чутки про розкішну подорож політиків АfD ширяться давно. Ніхто, однак, не зміг підтвердити це достеменно. Лише у вівторок, 22 травня, журнал FAZ описав деталі поїздки трьох партійних лідерів до Москви у лютому минулого року. На запрошення столичної російської влади туди поїхали Фрауке Петрі, тодішня співочільниця AfD, її чоловік, євродепутати Маркус Претцель та Джуліан Флак. З-поміж іншого, у столиці Росії вони зустрілися з Володимиром Жиріновським, за що на батьківщині на них впали громи та блискавки.

Запрошуємо на облавок за наш рахунок

Наступного ранку лідери AfD мали повернутися до Німеччини. Однак російські гостинні господарі наполягали на тому, щоб вони залишилися ще на кілька годин. Мовляв, спікер російської Думи В'ячеслав Володін несподівано захотів зустрітися з ними. Німцям залишилося обмаль часу, аби потрапити на свій рейс, тим паче співголова партії мав заплановану зустріч з журналістами. Тоді росіяни запропонували замінити зафрахтований літак іншим, до того ж за свій кошт, і німецька делегація охоче погодилася з цим.

Невеликий літак, який міг взяти шістьох осіб на облавок, зарезервували у німецької компанії з Бремена, звідки він прилетів до Москви. Політ тривав трохи більше двох годин, і компанія виставила за послугу чек на суму 25 450 євро. Досі невідомо, хто платив за переліт. Однак достеменно відомо, що ні пасажири, ні їхня партія цього не робили.

У реєстрі виплат немає записів

Після публікації FAZ у Німеччині спалахнула дискусія, чи лідери «Альтернативи…», які скористалися великодушністю своїх російських господарів, не порушили закон. Вони відвідали Росію у ролі партійців, з якими російські політики з «Єдиної Росії» у той час пов’язували (як з’ясувалося — небезпідставно) великі надії. Але AfD не повідомила, що отримала дотації з-за кордону.

Претцель, однак, заперечує, що всіх трьох діячів слід трактувати як партійне представництво. Та навіть якщо це було не так, то Претцель як євродепутат все рівно мав би повідомити про це у реєстрі отриманої ним допомоги. Схожим чином, Петрі та Флак тоді були депутатами ландтагів.

На зарплаті олігарха

До того як AfD потрапила восени до німецького бундестагу, здобувши 12,6 відсотка голосів виборців і сформувавши третю за чисельністю фракцію, вона відзначалася проросійською позицією. 2015 року тодішній голова «Альтернативи…» Олександр Голянд відвідав Петербург на запрошення російського олігарха Костянтина Малофєєва.

Малофеєв був головним спонсором сепаратистів, які захопили Крим за допомогою російських спецслужб, а відтак він оплачував терористів з Донбасу. Фінансував також крайніх правих у країнах Західної Європи, платив польським націоналістам за організацію проросійських демонстрацій.

Через півроку після візиту Голянда у Росію до окупованого росіянами Криму подався і Маркус Претцель. Там він взяв участь у конференції, на якій сказав те, що хотіли почути у Москві: що Європейський Союзх мусить вийти з антиросійських санкцій. Довгий час не хотів признаватися, хто фінансував його поїздку до Криму. Зробив це щойно, після року вимог Європейського парламенту. Утім, це не було таємницею: подорож і перебування йому оплатили росіяни.

Інформація, оприлюднена FAZ, змусила Голянда пообіцяти внутрішньопартійне розслідування у справі поїздки своїх соратників до Москви. Двоє з них, — Претцель і Петрі — одразу ж після виборів вийшли з партії через непорозуміння з Голяндом.

Джерело: Gazeta Wyborcza