США планують виділити Україні ще $117 млн для протидії російській агресії
- 03.02.2015, 13:37
- 966
Президент США Барак Обама у представленому 2 лютого проекті бюджету запропонував виділити $117 млн Україні для боротьби з російською агресією. Ще $51 млн пропонується виділити Грузії та Молдові.
![](https://img.wz.lviv.ua/-t13A1qQ8PLR8I4y1uu93fWlFzg=/428x285/smart/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/news/2015/02/3e0dc36b48ecc5269e127f4487440f7d.jpg)
Про це повідомляється в документі, розміщеному на сайті Білого дому.
"У відповідь на агресивні дії Росії і спроби вплинути на політику сусідніх країн до бюджету вносяться пропозиції щодо підтримки союзників по НАТО і держав-партнерів у Європі", — йдеться у документі. Зазначається також, що США готові виступити гарантом для видачі Україні кредиту у розмірі $1 млрд.
"Ця допомога підтримуватиме зусилля зі зміцнення демократії та належного управління, розширення можливостей сил безпеки, зміцнення верховенства правових заходів, боротьбу з корупцією, а також сприятиме інтеграції в Європейський союз, торгівлі та енергетичній безпеці", — наголошується в документі.
Крім того, "для зміцнення безпеки і заспокоєння союзників по НАТО і держав-партнерів у Європі, бюджет передбачає $789 млн для того, щоб продовжити "Європейську ініціативу з перестрахування" (European Reassurance Initiative, ERI). Фінансування ERI дозволить США далі розширювати військові навчання, підготовку та ротаційну присутність у Європі, підвищить готовність США посилити союзників по НАТО шляхом попереднього позиціонування обладнання, й укріпить потенціал країн-партнерів у Європі працювати разом з США і НАТО над зміцненням регіональної безпеки".