Як віднадити голубів від балкона?
Не зважаючи на похолодання весна все ж таки набирає обертів. Поступове потепління і яскраве сонечко активізує міських птахів. Особливо активними є звичайні міські голуби (наукова назва — голуб сизий)
:format(webp)/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/531091/holub.jpg)
У цей час птахи починають настирливо шукати місця для гніздування. Оскільки у дикій природі голуб сизий селиться у скелях, гірських ущелинах, крутобережжях річок, то їх напівдомашні нащадки швидко адаптувалися до міських споруд, будинків, які нагадують їм природні житла. А навколишні смітники з харчовими відходами є для них стабільною харчовою базою. Дуже приваблюють голубів незасклені балкони, особливо коли вони захаращені. Серед цього непотребу птахи намагаються облаштувати гніздо і вивести пташенят.
Про те, як віднадити голубів від балконів, піддашшя, підвіконь, горищ «ВЗ» розповів професор кафедри зоології ЛНУ ім. І.Франка Андрій Бокотей: «Найбільш ефективними є спеціальні „їжаки“ — спеціальні гострячки на клеючій стрічці. Їх можна замовити в Інтернеті. Їх кріплять на перилах, підвіконнях, парапетах — різних поверхнях, куди сідають голуби. Можна самим зробити щось подібне. Ці засоби не шкодять лапкам птахів, просто вони їх бояться і туди не сідають. Іншого способу нема. Деякі люди ставлять на балконі фігурки граків, сірої ворони, які потенційно мали би відлякувати голубів. Але якщо якась річ, яка має відлякувати птахів, не рухається, то вони дуже швидко зрозуміють, що тут нема небезпеки. За тиждень-два птахи зрозуміють, що це жодним чином їм не загрожує і просто сідають на них зверху. Так само і різні блискітки, стрічки — це все діє дуже короткий період».
/wz.lviv.ua/images/articles/2025/04/%D1%88%D0%B8%D0%BF%D0%B8.jpg)