Роздали піґулки для тварин
Усім відомо, що хворіють і дикі тварини. Але не всі знають, що люди навчилися їх дистанційно лікувати, зокрема від вкрай небезпечного сказу. Роблять це з допомогою капсул-приманок, завбільшки з сірникову коробку, які мають привабливий запах м‘ясо-кісткового борошна. Такі брикетики природоохоронці розкидають там, куди часто приходять тварини, — на узліссях, на узбіччях доріг, на сільськогосподарських угіддях, біля водойм
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/520584/lysytsia.jpg)
У вересні, вдруге у цьому році (перший раз — навесні), у Львівській області провели імунізацію диких м’ясоїдних тварин від сказу. 1400 спеціальних желеподібних брикетів із цією вакциною розкидали у місцях, де, за спостереженнями єгерів, часто з’являються лисиці, вовки, єнотовидні собаки, інші тварини. Підібравши такий «бульйонний кубик», та чи інша тварина лікує себе від вірусів сказу, які, з великою ймовірністю, живуть в її організмі. І вже через 21 день після споживання «піґулки» ця тварина матиме опірність до небезпечної хвороби.
Загалом на Львівщині задля здоров‘я диких тварин вручну (раніше це робили з літаків) розповсюдять понад 300 тисяч вакцин «Орісвак» вітчизняного виробництва. Препаратами охоплять більш ніж 12 тисяч гектарів. Ці ліки допоможуть виробити у диких тварин стійкий імунітет до хвороб.
Природоохоронці застерігають проти того, щоб наші співвітчизники підбирали, переносили чи нищили приманки-вакцини. Їх призначено для братів наших менших, яким треба обов‘язково допомогти.