Шершні інколи стають «FPV-дронами»
У нашій домівці неподалік саду з рясними яблуками завелося повно шершнів. Одні уподобали собі місце на горищі, інші через шпарини у вікні проникають на веранду, ще інші оселилися у ліхтарі, що освітлює ґанок. Так що у хаті постійно чути шершневий гул…
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/519060/shershni.jpg)
Колись наша мама казала, що нічого злого шершні не роблять, тому, мовляв, нехай собі живуть, забороняла їх викурювати. Відтак уже не перший рік із цими комахами у нас мирне співіснування. А от із їхніми лісовими братами контакти напружені…
За якихось сто метрів від нас ці гігантські оси вибрали собі для життя два старі дерева — крислату липу і височенну черешню, яка стікає бурштиновим соком-смолою. Пробралися в їхні серцевини, продірявили стовбур, і за літо колись молоду деревину перетворили на порохню. У цій виїмці утворили соти і замаскували їх світлою, власноруч виготовленою ширмою із целюлози. Виготовляють її самі. Пережовану серцевину дерева перемішують зі своєю… слиною. Коли ця субстанція застигає, то нагадує грубий сірий папір, в який продавці 70-х пакували покупцям товар, найперше — продукти.
Моя зацікавленість процесом будівництва шершневих гнізд комахам не сподобалася. Вони вислали з дупла двох своїх «розвідників». Поки вони завмерли у польоті, вивчаючи серйозність загрози, із тилу, напевно, «за наводкою» крилатих родичів, підступно атакував мене шершень-бойовик. Надлетів звідкись згори і, наче FPV-дрон, поцілив у мою маківку…
Біль від укусу шершня більш болючий, ніж коли вжалить бджола. У голові дзвенить, здається, що в ураженому місці тріскає шкіра. Допікає нудота. Така вона, плата за надмірну цікавість і безпечність…
А з іншого боку, шершнів можна зрозуміти: як і ми з вами, вони мають право на приватну власність. Як і на захист її всіма доступними способами.