Сороки крадуть котячий корм
Із народженням кошенят у пенсіонера Петра Малинського додалося непередбачуваних клопотів. Пильнує їхню мисочку з їжею, бо порожніє підозріло швидко…
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/515988/soroka.jpg)
Коли котики підросли і стали обходитися без маминого молока, господар вирішив годувати їх магазинною їжею. Так для нього простіше: корм збалансований, повноцінний, не треба гаяти часу на приготування котячих сніданків. Сипнув жменю «віскасів» — і пухнастики трапезують.
А недавно пан Петро став помічати, що через кілька хвилин після початку годівлі горошки із жовтої пластмасової мисочки на веранді майже миттєво «випаровуються». І напівголодні котики муркають, натякаючи на добавку…
Розгадка прийшла, коли ґазда, всипавши чергову порцію смачних гранул, через вікно в кухні почав потайки спостерігати, як розвиватимуться події. Тільки-но мурчики взялися наминати їжу, з ближнього дерева до них приземлилася сорока. Відігнала котиків і стала їхній горошок клювати. Вхопила дзьобом горошини ще раз, підстрибнула, злетіла і взяла курс до свого гнізда на грушці. Там її дочікувалися сороченята. Через хвилинку свій рейс сорока повторила. У мисці котячого корму майже не залишилося…
Ці пернаті нишпорки значною мірою виживають за рахунок своєї хитрості. Вміють вираховувати, де є дармова їжа. Літають біля тваринницьких ферм, вздовж доріг, біля смітників, де завжди знайдеться щось смачненьке. Не проти через балкон, кватирку залетіти у хату і там поцупити щось. Крім речей їстівних, це може бути щось декоративне. Наприклад, біжутерія. Сорок приваблює все гарне, блискуче, яскраве. Тому в їхніх гніздах не раз знаходили вкрадені ювелірні вироби. Тож не одним котячим кормом живуть сороки…