Дятел-нахлібник
Йому легше клювати сало, ніж довбати дерево
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/506442/diatel.jpg)
Як рекомендували ми нашим читачам, щоб птаство успішно перебуло зиму, вони допомагали пернатим підгодівлею. Але, як і серед нас, людей, у птахів знайшлися «нахлібники»…
Для синичок мій турботливий сусід підвісив до гілок яблуні і вишні два великі шматки несоленого сала. Скільки то радості було для цих щебетух, коли вдарили 20-градусні морози! Сало додавало їм так потрібних у холод енергетичних калорій…
Чужим кормом вирішили поживитися інші жителі лісу, яким їжу шукати значно простіше. Першими занадилися до годівнички дрозди-омелюхи. Потім, прогнавши синичок, на «халявну» трапезу прилетіли сойки. А вже опісля обідати прибув дятел, який ще кілька хвилин тому, шукаючи сонних жучків і комашок, щосили гатив своїм дзьобом по стовбуру смереки.
Дятел почувався задоволеним: підкріпитися так просто, без докладання великого труду, йому і не снилося. Наминав сало настільки швидко, що не помічав нікого довкола себе. Праця ця була у радість: дзьоб входив у солонину так само легко, як ніж у масло. Відчуття — найприємніші. Це не те що годинами, наче відбійним молотком, гатити по дереву у пошуку якоїсь комахи. Голова від ударів не розколюється…