«Першу годину гріє так, що не можу тримати її в руках»
Волонтерка Анастасія Соха з Івано-Франківська виготовляє для ЗСУ багаторазові грілки
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/503857/f-grilki.jpg)
Анастасія Соха з Івано-Франківська власноруч виготовляє для наших військових багаторазові грілки. Щоб у ці холодні зимові дні нашим захисникам було трохи тепліше. Такі грілки особливо потрібні військовим, які на «нулі». Жінка за фахом юрист, працює на Новій пошті.
— Я давно думала над тим, чим можу допомогти нашим військовим, — каже Анастасія Соха. — Восени побачила у TikTok, як жінки роблять багаторазові грілки. Показували сам процес: як їх робити, що треба для цього мати. Подумала, що це не складно, і я можу їх виготовляти після роботи. За власні кошти купила ацетат натрію, з якого виготовляються грілки. Він буває двох видів — водний і безводний. Перший раз робила з безводного ацетату, але зараз ніде не можу його знайти. Тому роблю з водного. Замовляю його у компаній, які займаються різними харчовими чи нехарчовими добавками. Мішок 25 кг коштує 2425 грн.
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/12/f%20grilki2.jpg)
Підраховувала собівартість цих грілок. Із 25 кг ацетату натрію у мене виходить 125 грілок. Плюс докуповую «дой паки» (по 250 мілілітрів), в які розливається готова суміш. Собівартість такої грілки — 28 грн. Недорого.
У магазинах, які займаються гірськолижним спорядженням, можна купити лише одноразові грілки (вартість — від 38 грн і дорожче). Наші грілки відновлюються, і їх можна використовувати повторно.
— Що треба зробити, щоб грілка почала гріти?
— Треба відкрити кришку, видавити трішки рідини. Впустити повітря, щоб почалась хімічна реакція. Від цієї реакції з повітрям рідина кристалізується (стає твердішою). Потім кришка закривається — і грілка гріє. Першу годину гріє так, що не можу тримати її в руках.
Деякі військові мені розповідали, що вони цією грілкою спальники гріли. У спальнику грітиме трохи довше — 3−4 години. Інші бійці кажуть, що беруть грілки з собою, коли виходять на завдання.
— Скільки разів таку грілку можна використовувати?
— У мене є моя грілка, яку я вже п’ять разів активувала. І вона досі гріє. Коли зрозуміла, що ці грілки реально працюють, кинула клич у Фейсбуці та Instagram, мої друзі допомогли з коштами. Я закупила партію «дой паків», 25-кілограмовий мішок ацетату натрію. Щоб використовувати грілку повторно, її потрібно прокип’ятити — до перетворення речовини у рідину.