Дракони справді жили на нашій планеті…
Наводили жах на інших жителів океану 72 мільйони років тому
Напередодні Року дракона, як мовиться, у тему, надійшло сенсаційне повідомлення з Японії. Там ідентифікували рештки цього чудовиська, яке, на думку вчених, побутувало на Землі, у водах Тихого океану, 72 млн років тому. Вчені вважають, що тогочасний дракон був блакитним. Про прадавнього морського хижака написали у виданні Journal of Systematic Palaeontology.
Мовою науки цю тварину називають мозазавром. Японський дослідник Акіхіро Місакі надибав його скелет, шукаючи морських молюсків-амонітів. Цікаво: щоб зафіксувати точне розташування усіх кісток цього дракона, пошуковцям довелося протягом п’яти років забирати із океанського дна зайву скам’янілість довкола цієї унікальної знахідки. Більше того, щоб не зруйнувати розташування кісток дракона, було зроблено зліпок цих останків.
На основі зібраного матеріалу палеонтологи дійшли висновку, що мозазаври були завбільшки з теперішню білу акулу. Їхні дві задні ласти були довшими, ніж передні, а хвіст нагадував кермо у плавзасобах. Жодне сучасне морське створіння не схоже на блакитного дракона.
Вчені зробили припущення: великі передні ласти, ймовірно, допомагали мозазавру швидко маневрувати у воді, задні - слугували для пірнання або спливання, а хвіст потрібен був йому, щоб прискорюватися у гонитві за жертвою. Справді, від істоти з такими вражаючими даними іншим жителям морських глибин уберегтися було важко…