Гуцульське весілля знімали аж чотири дні…
У Львові презентували український фільм грузинського режисера Зази Буадзе «Мій карпатський дідусь». Головну роль зіграв Богдан Бенюк
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/502993/kadr-z-filmu.jpg)
28 грудня в український прокат виходить стрічка «Мій карпатський дідусь». Як розповів на допрем'єрному показі у Львові головний режисер картини Заза Буадзе, цього сезону це буде головний український фільм для всієї родини. У головних ролях — Богдан Бенюк і молодий італійський актор Сімоне Коста. Фільм створено у співпраці України, Італії, Молдови та Чехії, а також за підтримки Державного агентства України з питань кіно і Міністерства культури та інформаційної політики України.
Участь у презентації стрічки взяли режисер Заза Буадзе, продюсер Андрій Суярко й актор, народний артист України Богдан Бенюк.
За сюжетом, підліток Мікеле безтурботно живе у сонячній Італії. Та раптом його життя розділилося на «до» і «після», і він змушений вирушати у далеку подорож до маленького села у Карпатах, де живе його дідусь, якого він раніше не бачив. Дідусь і внук не розуміють одне одного, адже кожен розмовляє своєю мовою… Онук має намір якнайшвидше покинути карпатську Бережницю і повернутися до Генуї. У фільмі показано «битву» двох поколінь і життя двох рідних людей у різних світах… Рідна кров, значення сім'ї і родини — ось головна лінія «Мого карпатського дідуся».
Як і у легендарному фільмі Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», у цій стрічці також знімаються гуцули цілим селом. У «Дідусі» — колоритні сцени, картинки природи українських Карпат, дотепні жарти й драматичний фінал, коли у залі ридали не лише жінки…
За словами Зази Буадзе, цю картину знімали дуже довго. А скільки перепон довелося подолати, щоб завершити всю роботу і не осоромитися перед глядачами… Не лише українськими, а й зарубіжними, адже стрічку мають намір показати й в інших країнах.
Як з’ясувалося, Буадзе писав роль дідуся саме для Бенюка, а з італійським актором Костою, попри різні мови, на майданчику вдавалося порозумітися дуже легко. Коли знімали стрічку, Сімоне було лише 15 років, а зараз цей талановитий хлопець — студент театрального вишу в Італії.
Взяла участь у презентації фільму і одна з акторок масових сцен Марія. За її словами, люди у селі спочатку не хотіли зніматися у кіно, боялися, що їх надурять. Але потім йшли на знімальний майданчик із задоволенням. Найбільше гуцулам сподобалася сцена з весіллям — її знімали аж чотири дні. Усі наїдки на столах були справжні, а не бутафорні. Але гуцули з дому приносили на знімальний майданчик ще й свою ковбаску і сальце, та й не тільки…
Народний депутат України Микола Княжицький розповів на зустрічі, що для нього було важливо презентувати «Мого карпатського дідуся» саме у місті Лева. «Ми зробили у Львові насправді гучну презентацію, запросили митців, творчих людей, журналістів — для того, щоб вони у своїх виданнях і у соціальних мережах розповідали про цей фільм, — розповів Княжицький. — Це фантастичний фільм. Ми не повинні викидати гроші на дешеві серіали, а маємо знімати якісне кіно, яке може про нас розповідати світові. Цей фільм дуже іронічний, добрий і теплий для глядачів. Тому таке кіно потрібне. Я переконаний що держава має зробити все, щоб відновити зйомки таких фільмів».