Рекорд України: 150 патріотичних кульок на жовківську ялинку!
На створення вишитих новорічних прикрас майстриня Галина Ковальська витратила 100 тисяч гривень — місячну фронтову зарплату свого чоловіка
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/502553/igr2.jpg)
Цього року головна ялинка Жовківської громади особлива — стала символом майбутньої Перемоги. 20-метрову ялинку, яка росте на центральній площі Жовкви, прикрасили 150 патріотичними кульками, зробленими з ручної старовинної та сучасної української вишивки. Кожна кулька ексклюзивна, вони не повторюються. Усе це багатство протягом року створила за свій кошт та подарувала місту жовківська майстриня і підприємиця Галина Ковальська.
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/12/igr4.jpg)
Усі прикраси пані Галина присвятила українським захисникам і захисницям та їхнім дітям. Рекорд України з найбільшої кількості вишитих ялинкових прикрас засвідчила гендиректорка міжнародного проєкту «Книга світових рекордів» Ганна Крисюк, зазначивши, що це є також світовим рекордом. Фіксація рекорду, прикрашання і засвічення головної ялинки Жовкви стало справжнім святом для міста. Як розповів міський голова Жовкви Олег Вольський, з бюджету громади на це не пішло ні копійки. Згодом біля ялинки встановлять ще Різдвяну шопку.
Жовківці у захваті від творчості пані Галини. Містянка Варвара-Марія Швець навіть сама написала вірш, в якому оспівує цю подію. Під час фіксації рекорду провели майстер-клас з виготовлення іграшок для дітей та збирали кошти на дрони проєкту «1000 дронів для України».
«Маю магазин вишиванок на площі якраз навпроти жовківської центральної ялинки. Давно мріяла прикрасити її вишиванками, — розповіла „ВЗ“ Галина Ковальська (на фото) про історію створення чудової колекції іграшок. — Торік повісила 120 синьо-жовтих віночків на цю ялинку, але мріяла саме про вишиванки. Вишиваю все життя. Я чотири роки тому повернулася з Італії, де працювала двадцять років. Мала величенький запас вишиванок, багато було патріотичних, з тризубами. І ці вишиванки використала для створення кульок. Працювала цілий рік. Бог каже, на благодійність треба віддати десятину, тому вирішила для Жовкви зробити 120 кульок. Мій чоловік Карім Ахмадалієв, кримський татарин, з перших днів війни пішов на фронт. Отримав велику зарплату 2022 року — 100 тисяч. І сказав мені, щоб я віддала ці гроші на благодійність. Я ті 100 тисяч на ті всі кульки і витратила. Ціна однієї кульки-основи з пінопласту з доставкою — 200 гривень. На пінопласт я ще кладу тканину-сітку, щоб клей не спалив основу. Вишивку я мала свою і ще довишивала. По вишивці ще давала бісер, стрази. Ці стрази — захист від снігу і дощу. У деяких прикрасах всередині є маленькі дзвіночки, щоб відлякувати голубів і ворон. На деяких зверху монтую парафінові квітки, які теж захищають від снігу. Це така складна об'ємна конструкція, я їх називаю 3D-кульки. А зверху я їх побризкала водовідштовхувальною рідиною».
Вишиванки стали справжніми ліками для жінки, коли та дістала депресію і потрапила в лікарню після початку війни. Чоловік пішов на війну, а її дуже боліла душа за нього й за Україну. Але почала сама себе лікувати, створюючи вишиті прикраси.
Подати документи на рекорд допомогла Жовківська міська рада. Було багато паперових нюансів, це не так просто. Подавали на рекорд 120 кульок, але представники Книги рекордів три тижні тому сказали, що треба 150. Пані Галина в авралі доробляла ще 30 кульок. «Протягом року я робила по дві кульки за вечір, — каже. — А кульку, що подарувала Жовківській мерії, робила два дні. Тому зробити 30 кульок було дуже важко. Дякую моїм знайомим і друзям, які мені ще принесли вишивки, які я використала. Навіть вишиту подушку мого сина використала. Складала ці кульки на вікно, зайняли 15 мішків».
Майстриня ще робить вишиті писанки, деякі з них — заввишки з людський зріст. Тож наступний рекорд, ймовірно, стосуватиметься писанок. А також пані Галина планує «переплюнути» свій рекорд з новорічних вишитих кульок — зробити такі прикраси і для львівської ялинки. «Я би зробила 220 чи 250 вишитих кульок, щоб перевищити свій рекорд у Львові, — каже майстриня. — Цього року львівська ялинка досить бідна…».