Господиня врятувала крота, а він — її малину
Не грішіть на цього «землекопа», а скористайтеся результатами його праці!
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/491620/krit.jpg)
Про цих тварин ми знаємо дуже мало. Сліпі, незграбні, живуть весь час у землі, риють нори-коридори і насипаними на поверхні купками дошкуляють городникам — тільки й усієї інформації. А от про користь, яку приносять кроти, відомостей майже нема. А вони, виявляється, можуть стати несподіваними помічниками людини…
Обходячи свої грядки, молода фермерка Марія побачила крота, який, напівживий, лежав у великій калюжі. Не сподіваючись врятувати небогу, все ж дістала його з води і поклала у тінь біля мишачої нірки на плантації малини. Може, якраз оклигає?
Наступного дня крота на цьому місці не побачила. Але помітила, що грунт біля її малин немовби розпушено. Відразу здогадалася, чия то робота.
Була ще одна несподівана користь від цього незвичного землекопа: кріт «зачистив» рядок малини від хробаків-личинок травневого хруща, а також від інших шкідників, які під'їдали коріння цих рослин — ведмедок. І, на радість Марії, малина, яку раніше постійно вражали під землею паразити, перестала в’янути.
Ось такою виявилася кротяча вдячність за вчасно простягнуту руку допомоги. До речі, нам з вами не слід злитися через нариті кротами купки у садах, на грядках, на луках. Цю, очищену від шкідників землю, добре використати для вазонів, для висівання розсади у теплицях.