Миття кімнатних рослин
Пил дуже шкідливий для кімнатних рослин: забиває пори, утруднюючи випаровування вологи й газообмін. Відтак до листків доходить менше вуглекислого газу і пригальмовується вироблення органічних речовин
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/484277/kimnatni-roslyny.jpg)
Для деяких вазонів з особливо ніжним листям наслідки запиленості можуть стати смертельними. А на кухні, де ще присутні й різні продукти горіння, навіть виникають фатальні ситуації. Тому не обійтися без регулярних гігієнічних процедур. Їх поділяють на кілька груп.
Обтирання
Обтирати рослини треба м’якою вологою ганчірочкою або поролоновою губкою. Зараз у магазинах продають багато таких засобів. Однак непогано використовувати й підручні матеріали.
Виконуйте операцію дуже обережно. Листки та пагони кладуть на долоню, уважно оглядають на наявність паразитів та захворювань, потім акуратно протирають з усіх боків. Щодо використання мийних засобів єдиної думки немає: вони здатні як покращити, так і в деяких випадках погіршити розвиток рослин.
Сухе очищення
Застосовується перед вологим миттям для вазонів з опушеним, шкірястим і складчастим листям, а також кактусів. Пил перешкоджає хорошому змочування листя або ж навпаки — швидко зволожується й утворює липкі грудочки бруду, котрих інколи важко позбутися.
Сухе очищення найкраще проводити за допомогою пензликів (як для нанесення рум’ян). Акуратно зметіть ними пил і дрібні грудочки землі. Відтак рослини необхідно відправити під душ.
Душ
Насамперед прикрийте у горщику ґрунт — щоб не розмило. Ємкість обмотують поліетиленовою плівкою так, аби вода безперешкодно стікала у ванну. Струмінь має бути слабким, тоді рослина не травмуватиметься. Водночас під час такої процедури доцільно протирати листя губкою. Оптимальна температура води — трохи вища за кімнатну.
Відтак вазон залишають у ванній, чекають, коли стече зайва вода, і тільки потім ставлять на постійне місце.
Як часто мити рослини?
Загальне правило: чіпати вазон у період спокою зайвий раз варто тільки у випадку сильного запилення. Під час активної вегетації робити це не шкідливо. Однак дійте обережно: сильний струмінь душу може легко поламати ніжні молоді пагони.