Кучеряві пелікани люблять спокій
Можливо, їхня поява на Одещині є добрим знаком
Два десятки рідкісних птахів — пеліканів з кучерявим пір'ям на кінчиках півтораметрових крил — помітили біологи на Тилігульському лимані, який поєднує Одеську та Миколаївську області. Цих пернатих тут не бачили давно, тому їхня поява викликала підвищений інтерес.
Мальовничу місцину на українському півдні кучеряві пелікани, які зазвичай таборують у водах Дунаю, вподобали собі через засилля риби і багату поживну рослинність у тутешньому мілководді. А ще їх приваблює тиша. Є сподівання, що птахів ніколи не лякатимуть ворожі обстріли і звуки сирен…
Поява кучерявого пелікана потішила науковців, бо цього рідкісного птаха занесено до Червоної книги. В останні роки через низку несприятливих умов його популяція значно зменшилася: дещо незграбним у польоті пеліканам заважають електромережі, промисловий шум. І надмірне втручання в їхнє життя людини. Браконьєри норовлять знищували цих велетів (важать до 10 кг!) — через їхній великий апетит. Один пелікан за день з'їдає більше кілограма риби. Горе-рибалки думають, що її їм забракне…