У Чорнобилі завелися шакали
Учені уважно досліджують життя дикої природи у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику після того, як цю територію 1986 року уразила радіація. Результати приголомшують: тамтешні флора і фауна відроджуються! Більше того, кажуть науковці, багато дичини добре пристосувалося до життя в екстремальних умовах. З’явилися тут і досі небачені екземпляри. Як-от — шакали золотисті
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/510899/shakal.jpg)
Ці хижаки зазвичай живуть у прибережних районах Середземного та Чорного морів. Але в останні роки примандрували на захід та північ Європи. Добралися, як бачимо, і у центральну частину України, у самий Чорнобиль.
Шакал золотистий (собакоподібна істота вагою до 11 кг, завдовжки 85−95 см, шерсть жовтувата) — тварина скритна. Вдень ховається у чагарниках, заростях, вночі полює. Невибаглива до умов, легко переносить і спеку, і сльоту. Їсть будь-що. Розпізнати шакала можна за неприємним запахом, що виходить з його залози біля хвоста. А ще у надвечір'я ці особини моторошно виють, наганяючи страх на боязких людей. Шакали можуть навідуватися і до їхніх осель. Хижаків там цікавлять домашні собаки, з якими спарюються. Як наслідок, з’являються шакалоподібні щенята з повадками їхнього батька…