І кажани матимуть свої хатки
Завдяки працівникам Національного природного парку «Сколівські Бескиди» рукокрилі зимуватимуть комфортніше
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/479465/kazhany-1.jpg)
Мало хто знає, що ці загадкові нічні мисливці, які дивують віртуозними піруетами у небі, власного житла не будують. А мешкають у нашвидкуруч пристосованих, часом доволі несподіваних місцях. Ними можуть бути не тільки дупла, печери, тріщини у каменях, а й балкони, горища, піддашшя, підвали. Не всюди цим тваринкам комфортно, особливо взимку. Щоб полегшити буття карпатських кажанів, працівники Національного природного парку «Сколівські Бескиди» облаштували для них спеціальні оселі - гніздові ящики.
Десяток таких мінібудиночків передано природоохоронцям Сколівщини у рамках всеукраїнської екологічної акції «Подаруй оселю кажану». До її проведення доклалися у Національній енергетичній компанії «Укренерго». Вибір на «Сколівські Бескиди» випав не випадково, адже на території цього парку живуть кажани 19 видів. На деревах у двох лісових урочищах, де поширені їхні популяції, і змонтували хатки-кажанятники. Рукокрилі можуть туди заселятися…
В Україні помічено 26 видів кажанів. А всього цих видів у світі близько дев’ятиста. Кажани приносять велику користь: за ніч одна особина може уполювати чотири тисячі комарів. Фахівці підрахували, що за один сезон кажан з'їдає кілограм шкідливих для сільськогосподарських посівів комах. Якщо ж на полювання за паразитами вийде зграя із тисячі кажанів, то знищить тонну шкідників. Тож аграрії мають бути вдячними цим тваринкам.