Щосезону тішить суниця
Черкащанка Валентина Руденко любов до рослин успадкувала від батьків, котрі вирощували плодові дерева і ягідники. Тепер вона продовжує родинну справу. Зокрема, плекає ожину, малину. Але найбільше уваги приділяє суниці садовій
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/475044/sunytsia.jpg)
Упродовж тривалого періоду жінка накопичила чималий досвід догляду за цією культурою, на відмінно опанувала секрети розмноження. Спочатку вона купує репродуктивний матеріал сорту, що сподобався, перевіряє його на стійкість до хвороб і шкідників, смакує першими плодами. Лише потім закладає грядку.
Уже багато років поспіль ранніми ягодами тішать сорти Хоней, Джолі та Біг-Бой, які урожаять раз на сезон. Вони морозовитривалі, стійкі проти хвороб. Солодкими й ароматними плодами можна смакувати уже третьої декади травня. Така продукція підходить як для власних потреб, так і продажу (адже вирізняється високою транспортабельністю).
Є на ділянці й ремонтантні сорти. Серед них виділяється Мурано. Плодоношення триває з кінця липня до останніх днів вересня (залежно від погоди).
Запорука успіху — правильне садіння. За словами пані Валентини, робити це можна як навесні, так і восени. Площу мульчують соломою, торфом, тирсою або сосновою хвоєю. Тоді за весняного висаджування довше зберігатиметься волога, а осіннього — рослинам удасться успішно перезимувати.
Не варто забувати про підживлення. Ентузіастка проводить такий агрозахід не менше чотирьох разів за сезон, чергуючи мінеральні добрива з органічними.
Суничникам дошкуляють хвороби і шкідники. Частим «гостем» у них буває малиново-суничний кліщ. Спекатися ненажер допоможе препарат Актофіт. А ось із грибковими недугами впораються фунгіциди Хорус та Свіч.
Якщо влітку рослини хворіли, то після збору врожаю необхідна обробка. Попередньо приберіть сухе та старе листя, виполіть бур’яни. Лише тоді слід застосовувати препарат Актара або Інтровір. А ще господиня радить напровесні скроплювати рядки розчином залізного купоросу.
Протягом сезону Валентина Руденко використовує крапельне зрошування. А напередодні зими (до перших заморозків) проводить вологозарядний полив (звісно, якщо суха осінь).
Оксана Бервін