Як і нам, звірині потрібна сіль
Майже дві з половиною тонни закупили її для карпатської фауни
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/471138/oleni-sil.jpg)
Непідсолена їжа не смакує людині. Так само гостро потребу у цьому, багатому на натрій, хлор, кальцій та інші мікроелементі продукті, відчуває і звірина. З допомогою цієї приправи вона краще перетравлює корми, швидше розвивається, зміцнює своє здоров’я. Забезпечити сіллю диких тварин — обов’язок тих, хто їх доглядає.
Про важливий інґредієнт у раціоні своїх підопічних подбали працівники Національного природного парку «Сколівські Бескиди». Тварин, які не можуть обійтися без солі, тут чимало — 423 олені, 427 козуль, 39 зубрів. Їм потрібна не пачка солі і не дві, а центнери, тонни цього мінералу. Придбати його, коли через війну зменшилося фінансування державних структур, стало важко. На допомогу сколівським природоохоронцям прийшла благодійна гуманітарна організація Uanimals. Саме вона посприяла у придбанні 2400 кілограмів солі. Тож можна не сумніватися — їжа для карпатської дичини буде смачною, підсоленою.
Отримують тварини цей мінерал у різний спосіб. Для їх зимової підгодівлі лісівники заготовляють листяні віники, замочуючи їх у соляному розчині. Коли настане пора, ці віники розвозять у годівниці біля місць скупчення звірів. Є ще одна метода поповнення соляного балансу фауни: брикети лизунців встановлюють на пнях, колодах — і козулі, олені, лисиці, інша звірина споживають ці «чупа-чупси».