Совині посиденьки
Ці птахи можуть оселятися навіть під куполами церков
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/457952/sowenyata-2.jpg)
Читачі нашої сторінки звикли до фотошедеврів з лона природи від Михайла Марківа. Якщо призабули, серія знімків із кумедними білками, у тому числі з тією, що тримає у лапках марку з потопленим російським кораблем, – то його робота. А сьогодні Михайло здивував нас новою творчою удачею. В його об’єктив потрапила ціла родина сов.
Живуть ці пухнастики, а точніше, родина із чотирьох сов, у столичному житловому масиві “Новобіличі”, за якихось 300 метрів від дому, де мешкає наш автор. З балкона його помешкання видно багатостраждальну Бучу. Можливо, війна пригнала частину тварин під самісінький Київ. Ми бачили, що Михайло сфотографував у новобілицьких угіддях цапка козулі...
Багато сов – менше шкідників довкола нас. Орнітологи з’ясували, що за день сова здатна вполювати 20 мишей, а за літо – до тисячі гризунів. За підрахунками фахівців, це дозволяє вберегти від полівок до тонни зерна.
Зустріти сов можна у мішаних і хвойних лісах. Свої оселі вони облаштовують у дуплах старих лип, дубів, тополь, беріз, осик, верб. Можуть знайти собі притулок на горищах будинків. Траплялося, оселялися під куполами церков.
На відміну від інших птахів, літають сови майже беззвучно – шурхіт від помаху крил гасить м’яке пір’я. Це дозволяє крилатим мисливцям непомітно підкрадатися до своїх жертв.
Дуже цікаво спостерігати за нічним життям сов. Саме вони наповнюють темну пору доби магічними звуками. Самці у шлюбний період приманюють подруг уривчастими позивними «ху-ху-хуу». Самка ж відповідає – «кувіі-кувітт!».
Читайте також: Марка з російським кораблем-потопельником сподобалася і вивірці...