Передплата 2024 «Добрий господар»

На Китайський Новий рік не позичайте грошей, бо весь рік житимете від зарплати до зарплати

1 лютого Тигр вступив у права — за східним календарем

За китайським календарем Новий рік 2022 настав 1 лютого і триватиме до 22 січня 2023 року. Традиційно в Китаї святкують не менше двох тижнів, хоча офіційні вихідні в цій країні з 31 січня до 6 лютого.

Постійної дати початку Китайського Нового року немає, і щоразу він відзначається в різний час – у межах із 21 січня по 21 лютого. Точна дата залежить від появи другого молодика після дня зимового сонцестояння.

Отож цьогоріч Новий рік за китайським календарем настав 1 лютого. Та й відзначають у цій азіатській країні не 2022-й, а 4720-й рік. Щороку китайський календар отримує свою тварину-покровителя. Це одна з 12 тварин китайського зодіаку. 2022 – рік Тигра. Кажуть, що діти, народжені у цей рік, будуть сміливими, конкурентоспроможними та сильними.

Легенда про Новий рік

У китайців є легенда, пов'язана із цим святом. Так, за давнім міфом, на початку кожного нового року китайці були змушені ховатися від чудовиська, на ім'я Нянь (у перекладі з китайської - рік).

Це страшне й ненажерливе чудовисько, яке жило в морській безодні й раз на рік, у переддень свята, виходило на сушу і з’їдало худобу та зібраний урожай, а заодно й мирних людей.

Аби задобрити Няня, люди залишали йому їжу як жертву, а самі ховалися. Однак люди помітили, що Нянь боїться червоного кольору, вогню та гучних звуків.

Відтоді на Новий рік у Китаї наклеюють червоні парні написи дуйлянь перед входом у будинок, розвішують такого ж кольору ліхтарі й запускають феєрверки. У помешканнях горять вогні, люди не лягають спати всю ніч, що називається «шоу суй» – «оберігати рік».

Традиції

Фото ілюстративне з сайту pexels
Фото ілюстративне з сайту pexels

На сході Новий рік – одне із найтриваліших свят, відзначають його зазвичай близько двох тижнів, тобто цьогоріч – до середини лютого.

Новий Рік у Китаї – головна урочистість і чудовий привід зібратися всією родиною. Самі китайці називають його Святом Весни.

Напередодні свята кожна родина ретельно прибирає своє житло, так вони очищають своє життя від будь-яких невдач і звільняють місце для щастя.

На Китайський Новий рік заведено збиратися всією родиною за святковим столом. До того ж вважається, що цього дня за столом присутні духи померлих родичів. На столі обов'язково повинні бути пельмені, страви з рису, курки та бобів.

Традиційно у Новий рік люди дарують одне одному мандарини, що символізує багатство. Також близьким дарують червоні конверти з грошима. Завершується святкування Китайського Нового року Фестивалем ліхтарів. Яскраву вогняну забаву влаштовують в останній день гулянь, запускаючи в небо сотні ліхтариків.

Фото ілюстративне з сайту pexels
Фото ілюстративне з сайту pexels

Прикмети

  • У перші три дні нового року не можна прибирати або мити голову – інакше удача змиється або вислизне зі сміттям;
  • дозволяти дітям багато вередувати та плакати – це притягне проблеми у сім'ю;
  • просити гроші в борг або брати кредит, бо весь рік будете жити від зарплати до зарплати.

Читайте також: Гороскоп на лютий 2022

Схожі новини