Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Наша «Цензорка» отримала Гран-прі у Франції

Українці зняли цей фільм спільно зі словаками та чехами

На 13-му Міжнародному кінофестивалі Les Arcs, який завершився у Франції 18 грудня, фільм «Цензорка» отримав Гран-прі.

Світова прем’єра фільму «Цензорка» відбулася в межах конкурсної програми «Горизонти» Венеційського кінофестивалю, де картину відзначили нагородою за найкращий сценарій (Іван Остроховський, Петер Керекеш). Після цього успішна фестивальна історія стрічки продовжилась: вона отримала нагороду «Срібний Х’юґо» за найкращу режисуру на Міжнародному кінофестивалі в Чикаґо, а також нагороду арабських критиків за європейські фільми на Каїрському міжнародному кінофестивалі.

«Цензорка» – дебютна повнометражна ігрова картина словацького режисера Петера Керекеша. Картина розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув'язнення в одній із виправних установ Одеси. За ґратами Леся народила первістка і потрапила у світ, населений лише жінками: ув'язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми. Якби не колір уніформи, іноді важко було б сказати, хто є хто. Ця стрічка привертає увагу до життя жінок у в’язницях, народження дітей, взаємин у мікросвіті без чоловіків.

Кадр з фільму
Кадр з фільму

Петер Керекеш – режисер, документаліст, відомий викладач кіно та лідер думок, лауреат фестивалів у Берліні, Лейпцигу і Торонто. Українським продюсером є Денис Іванов за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

В український прокат стрічка вийде у 2022 році.

Читайте також: Тарас Дронь: «15-хвилинна розмова стала наслідком п’ятирічної роботи над фільмом «Із зав’язаними очима»

Схожі новини