Передплата 2024 «Добре здоров’я»

«Франкенштейн» їздить у чотири боки!

«Автомонстра» створили з двох машин. Керують ним два водії

На вулицях Львова з’явилась химера з двома обличчями та двома серцями у залізному тілі… Містяни вподобали монстра, до нього часто підходять, аби сфотографуватися. Це не персонаж фільму жахів, а реальне авто!

Машина «Франкенштейн» впевнено «газує» вперед, назад і вміє їхати боком. Дрифтує не гірше за спорткар. Чорно-жовтого гібрида зварю­вали з частини вісімки і частини дев’ятки. Кодове ім’я монстра — «Півдев'ята». У залізного сіам­ського близнюка два «серця».

«Перед тим, як їхати, ми за­водимо кожен мотор окремо. Лише коли завели обидва — наш автомобіль готовий до руху», — розповідає Роман Цар, адміні­стратор авторинку, якому на­лежить «Півдев'ята».

Приборкати гібрида під силу лише досвідченому шоферу. Авто на дорозі — непередбачува­не. Керують «Півдев'ятою» одно­часно два водії.

«Водії мають „синхронізува­тись“. Коли ви їдете сам — за­дні колеса не контролюються: їх треба або блокувати, або напар­ник має ззаду „підкеровувати“. Не знаю, що надійніше — другий водій чи блокування коліс, але цілком можна самому їхати. Є ще такий „лайфхак“ — в одній маши­ні закінчився бензин — пересіли у другу і поїхали далі», — каже Ро­ман Цар.

«Півдев'ята» — проєкт місце­вого авторинку CarbaZar. Влас­ники придбали 2 старі «ВАЗи» і вирішили продовжити «пенсіо­нерам» життя. Відтак відправили їх до майстра.

«Він їх розрізав, поста­вив один бак від мерседеса і під’єднав мотори та насоси до одного бака. Вихлопну дали під низ — от і вся конструкція», — роз­повів Володимир Москалюк, директор авторинку.

Фото зі сторінки Instagram CarbaZar.
Фото зі сторінки Instagram CarbaZar.

На львівські вулиці «Півдев'ятій» — зась. Легалізувати авто не вийде — не пройде техогляду. Авто «за документами» — це дві машини, у кожної є свої номери і техпаспорт.

«Їздить вона і вперед, і назад. Ми сміялись: якщо заїдеш «під знак» і поліція зупинить, можна сісти і сказати: «Я їду в другий бік», — жартує директор авторин­ку Володимир Москалюк.

Фото зі сторінки Instagram CarbaZar.
Фото зі сторінки Instagram CarbaZar.

Нині «Півдев'ята» роз’їжджає лише на паркінгу. Тут і проводять тест-драйв. Під час їзди машина дико реве та димить. Від стій­кого запаху пального у салоні паморочиться в голові. Технічні незручності компенсовує оригі­нальний дизайн. Через особли­вість конструкції з відчиненими дверима «Півдев'ята» схожа на «Роллс Ройс фантом». У салоні «вісімки» значно просторіше ніж у «дев'ятці». А ще, в середині машини для перехожих є «сюрп­риз».

«Ми посадили в салон два ма­некени з масками тварин. Вони підкреслюють ідеологію концеп­ції, що це є щось незрозуміле. А завдання цієї машини — дати емоції», — каже Володимир Мос­калюк.

Обійшлась «Півдев'ята» у 2500 доларів — найбільше «винесли» зварювальні роботи. Авто плану­ють виставити на продаж. «Ціна питання» — 100 тисяч доларів. Перед продажем «Півдев'яту» планують тюнінгувати: пофар­бувати кузов, покращити салон і поставити нові диски. А наразі монстр стоїть біля різних торго­вих центрів Львова як експонат.

Олена Стриженко

Читайте також: Зробив машину з дивана та піаніно

Схожі новини