«Комариному» сезону покладуть край!
Завдяки українській розробці, яка вже вразила своїм ефектом цілий світ
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/438475/komari1.jpg)
На українському Поліссі «комариний» сезон у розпалі. Що вже «печуть» у цьому році! Спасу від них нема ні у містах, ні в селах… Не пощадили навіть відомого мандрівника (й свого «однофамільця») Дмитра Комарова. Коли той знімав передачу про Волинь, його так погризли ці кровопивці, що обличчя аж здуло… Є чимало народних способів, як вберегтися від цих комах. Але на сьогодні найнадійнішим у світі є унікальний пристрій для відлякування комарів. І винайшли його українці!
Мова про розробку команди молодих вчених із Херсона. Їх консультували науковці Херсонського державного та Херсонського державного аграрного університетів. Про комарів ті знають багато, адже їхній край теж вподобали комарики… У відповідь на атаки крилатих кровопивць молоді науковці створили для них цікаву приманку-убивцю. Розробка вже перемогла на інвестиційному конкурсі в США. Її обрали з-поміж 200 проєктів.
Зовні пристрій схожий на металеву тумбу заввишки трохи більше метра. Здалеку її можна легко сплутати зі звичайною сміттєвою урною. Проте самкам комара (а саме вони нас кусають) байдуже, який вигляд має ця залізяка. Головне, що саме вона стає для них мішенню для нападу. Чому? Бо та «дихає», виділяючи вуглекислий газ, а також має тепло та запах плоті, як людина. Тобто подає сигнал кровопивцям, що вона — «їстівний об’єкт», з якого можна висмоктувати кров. І тільки комахи підлітають до приманки, вона їх засмоктує!
Ефект від використання пристрою настає відразу. За три тижні він спроможний повністю звільнити від комарів територію величенького приватного подвір’я чи літнього майданчика кафе або ж ресторану. Від кровососів не залишиться й сліду. Причому не лише комарів — таким чином можна позбутися багатьох комах.
Пристрій має автономну систему живлення, тому його можна використовувати цілодобово і навіть брати зі собою на природу. Його можна встановлювати в офісах, лікарнях, готелях, на фермах і навіть у парках! Головна перевага в тому, що він безпечний для людини (це підтверджено відповідними сертифікатами) і не завдає шкоди довкіллю. А також запобігає поширенню небезпечних хвороб, які переносять комахи. А це особливо актуально для Ямайки, США, Індії, Пакистану, Італії, Сингапуру тощо.
Виявляється, у світі існує 2500 видів комарів! Ці кровопивці знайдені у понад 100 країнах світу. Добряче дошкуляють і тваринам, і людям. Статистика свідчить, що комарі вбивають більше людей, ніж усі інші тварини разом!
А поки вчені шукають нові способи боротьби з цими комахами, природа втілює свої. Зокрема, на Волині, на озері Рогізне Національного природного парку «Прип'ять-Стохід» Любешівської громади Камінь-Каширського району, науковці нещодавно виявили рідкісну рослину, яка їсть комарів та дрібних водяних тварин. Це альдрованда пухирчата, як її називають по-науковому. Не має кореня — плаває на поверхні води і постійно «перекусує» крилатими вампірами. Листки цієї рослини вкриті волосками — вони й затискують пискляву здобич.