«Борюся за віру, волю і спасіння – своє і всіх...»
17 років живе у лісі Роман Корнага, що чекає на друге пришестя Христа. Каже, «залишилися місяці»
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/429207/lis2.jpg)
Про чоловіка, який понад 17 років живе у Брюховицькому лісі, мені розповів керівник організації «Елеос-Львів» отець Іван Данилів. Живе не у кам’яниці на три поверхи, а у брезентовому наметі. Власне отець Іван провідував чоловіка — відвозив теплі речі й продукти харчування. Планував чергову поїздку за кілька днів. Напросилася у подорож з отцем Іваном і журналістка «ВЗ».
/wz.lviv.ua/images/articles/2021/02/lis.jpg)
За словами Отця Івана, він якось побачив пост про людину, що живе у лісі, а на час морозів перебралася ближче до траси… Якось отець їхав у тому напрямку і вирішив сам перевірити цю інформацію.
— Із ним складно спілкуватися, бо не чує і не розмовляє, — каже отець Іван. — Тому переписується з гостями. Це грамотна людина, веде якісь нотатки у зошиті. Я багато з ним не спілкувався, але пан Роман (так звати чоловіка) написав, що очікує другого пришестя Христа, яке має настати зовсім скоро… Ми розшукали племінника пана Романа. Той сказав, що дядько — психічно здорова людина. Раніше кочував поїздами, іноді приходив додому до родини, яка живе на Жидачівщині. Пан Роман міг кілька днів пожити у родині, а посеред ночі зібратися й піти геть. Зі собою мав рюкзак, у якому носив казанок.
— Пан Роман ніколи не мав сім’ї?
— Був одружений. Його дружина була також нечуюча. Померла. Подружжя народило й виховало двох дітей. У нього є трикімнатна квартира у Львові. Найімовірніше, суперечки почалися через помешкання.
— Може, його треба влаштувати у Дім для людей похилого віку? — запитую.
— Ні, він не хоче.
Намет, у якому живе пан Роман, ми побачили з дороги. Сам чоловік стояв біля величезного дерева. Ми з отцем Іваном та отцем Ігорем Туриком зі Святопокровського кафедрального собору вийшли з теплої автівки і аж зіщулилися від колючого морозяного вітру. Пан Роман одягнутий у червону куртку, грубі зимові чоботи, теплу шапку. Звернула увагу на акуратно підстрижену бороду й загрубілі від морозу руки.
Нас зустрів усмішкою. За кілька метрів від намету здіймався дим від пригаслого вогнища. Мабуть, недавно чоловік готував собі обід. На моє запитання (у блокноті), звідки берете воду, написав: «Біля будови навпроти є шлагбаум, там сходи вниз. Є кілька джерел, які течуть в одну річечку».
— Як вас звати?
— Корнага Роман Ількович, 1958.
— А чому живете тут?
— Борюся за віру, волю і спасіння своє і всіх, бо без волі нема спасіння. Тепер люди є рабами безбожників, вбивають, чинять перелюб з примусу влади, не зможуть спастися. Бо забули, що є рабами Божими, а до другого приходу Господа залишилися не роки, а місяці.
— Пане Романе, чи погодитеся переїхати жити у християнський центр?
— Ні. Бо все під владою безбожників, людиноненависників, егоїстів та себелюбців.
Пан Роман потім «спілкувався» з отцем Ігорем на церковні теми — про Адама і Єву, про те, чому їх вигнали з Раю, про ангелів і Каїна тощо. Бачу, отець Іван стукає черевиком об черевик, щоб трохи зігрітися, а пан Роман усе пише і пише запитання отцеві Ігорю…
Отець Іван Данилів розповідав, що у пана Романа є племінник, з яким він спілкувався у соцмережах. Розшукала і я того чоловіка.
— Уже 17 років живе дядько Роман по лісах, — розповів племінник Іван. — Колись приїжджав до моєї мами у Жидачівський район, але останні три роки не навідувався.
— На вашу думку, чому пан Роман вибрав собі такий шлях?
— Бо він сам того хоче. Колись дружина його виганяла, щось вони не дуже мирно жили. Уже кілька років як померла. Та він навіть не знав, що її вже нема на цьому світі. Приїхав до моєї мами, вона йому про це розповіла. Але, за словами мами, він якось холодно сприйняв цю новину. У сім’ї дядька Романа було дві сестри (одна з них моя мама) і троє братів. Я недавно спілкувався з маминою сестрою, то вона розповіла, що Роман не народився німим. Він чув до першого класу. А у другому вже не чув. Начебто захворів на скарлатину і перестав чути чи то від якогось уколу, чи від неправильного лікування. Він вчився у Жовкві, дуже добре вчився, мав навіть похвальні грамоти. Потім вчився у Тернопільській області в училищі, там познайомився з майбутньою дружиною.
— Знаю, що у пана Романа є діти…
— Двоє синів — Роман і Микола. Він колись до них приходив, але вони його виганяють. Знаєте, пан Роман раніше працював на автобусному заводі. Він як до мами приходив, то брав погнуту алюмінієву кружку чи каструльку і пальцями так гарно вирівнював, що навіть знаку не залишалося, що було погнуте. Добрий майстер.