Навіть орлани йдуть йому до рук
До Володимира люди звозять поранених, покинутих батьками і горе-мисливцями хижих птахів
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/424496/sova-dn.jpg)
Дніпрянин Володимир Завізіон за професією — електрогазозварник. А за покликанням — орнітолог, рятівник птахів. Їх порятунком займається десятий рік. На його обійсті нині живуть 12 пернатих зі складною долею. Після реабілітації більшість з них, у кому впевнений, що на волі самостійно дадуть собі раду, господар випустить у дику природу.
До Володимира люди звозять поранених, покинутих батьками і горе-мисливцями хижих птахів. У декого не працює крило, нога, хтось не має ока. Нині на його хазяйстві цілий зоопарк травмованих літунів: соколи, орлани, яструби, коршуни, сови-сплюшки, курганники, пугачі. Волонтер і годує їх, і лікує. Птахи так призвичаїлися до свого господаря, що йдуть йому до рук, ласкаво пощипують його. У відповідь на виявлену до себе увагу пернаті не гірше від собак сторожують господарство — за наближення чужих людей подають сигнал тривоги.
Догляд за цим крилатим товариством не дешевий. За місяць для годівлі своїх підопічних Володимир Завізіон закуповує не менш ніж 120 кг курятини. Взимку, коли птахи відчувають більшу потребу у калоріях, м’яса потрібно удвічі більше.
За свою волонтерську кар’єру дніпрянин врятував понад сотню птахів. У соцмережах Володимир веде свій блог, де вчить інших, як правильно доглядати пернатих.
У наступному році цей природолюб випустить на волю кілька орланів. Перед тим почепить на їхні лапки GPS-датчики, які дадуть змогу відстежувати маршрути міграцій цих рідкісних птахів. Якщо у орланів виникнуть якісь проблеми, їхній рятівник з допомогою Інтернету відшукає місце їхнього перебування і знову допоможе.