Залізні птахи, «Дерево щастя» і безліч інших пам’ятників...
Чим вразив Івано-Франківськ
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/420938/frankivsk2.jpeg)
Вирішили з чоловіком розширити географію подорожей. Обоє в Івано-Франківську були лише проїздом, дорогою до гірсько-лижного курорту. Тож минулих вихідних подалися у мандри…
Подорож одразу стає приємнішою, якщо їдеш якісною рівною трасою. Єдине, що неприємно вражає дорогою зі Львова до Франківська, — задимлені від підпалу сухостою поля.
З екскурсоводом домовились наперед через знайомих франківців. Почали екскурсію із серця «Франика» — Ратуші. На відміну від львівської, там немає адміністративних приміщень, будівлю використовують як краєзнавчий музей. Крім того, тут організовують церемонію «шлюбу за добу», тому на площі завжди багато молодят.
Екскурсовод розповів міську легенду про Пам’ятник зерну життя, який оформлений як яйце і символізує відродження життя. Каже, туристам часто подають іншу, «попсову» версію, мовляв, яйце встановили після «замаху» на Януковича. До речі, франківець-«терорист», який свого часу кинув яйце у президента, нещодавно зробив успішну кар’єру — став ТОП-чиновником в «Укрзалізниці».
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/09/frankivsk1.jpeg)
Загалом у місті безліч різних пам’ятників, які притягують простотою та величчю водночас. Митрополит Андрей, скажімо, зображений, по-своєму магнетично красивим, а єдиний пам’ятник «Руській Трійці» змушує уважно розглядати і Шашкевича, і Головацького та Вагилевича.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/09/81319C99-DA0F-4C22-A627-F48BB2E6E530.jpeg)
Франківськ — дуже компактне місто, однак лідирує за площею пішохідних зон та громадських просторів. Тому таке затишне. А може, ще й тому, що в історичній частині немає хмарочосів.
До речі, Івано-Франківськ міг не стати Івано-Франківськом. За присвоєння імені Каменяра змагався ще Тернопіль. Іван Франко тут не жив, був лише кілька разів з громадсько-політичною метою, але франківці одразу пригадали історію про кохання поета до містянки Юзефи Дзвонковської. І у двобої перемогли. Місто тепер «крутиться» навколо цієї постаті, навіть магазин техніки перейменовують на «iFranko».
А ще у мене склалося враження, що Франківськ зовсім не боїться коронавірусу. Бо на момент «червоної зони» (з 18 вересня місто перевели з «червоної зони» у «помаранчеву») у масках ходять одиниці свідомих містян, усі заклади харчування працюють на повну потужність, без жодних обмежень і застережень. Транспорт їздить по місту, а політичні партії активно проводять агітацію.
Щодо виборів… Вони, звісно, не оминули обласного центру: всюди рясніє політична реклама і стоять агітаційні намети різних політичних сил. Місцеві кажуть, що чинний мер має чималі шанси залишитися на своїй посаді, бо на свій піар грошей не шкодує…
Наостанок про витрати: бензин для легкової машини обійшовся близько 500 гривень, за 2-годинну екскурсію заплатили 350 гривень, а обід на двох обійшовся не більш ніж 300 гривень. Додому ми повернулися з приємною втомою та «заряджені» на наступні подорожі нашою чудовою Україною.