«Батьків до школи не пустимо. Різні класи починатимуть навчання у різний час»
1 вересня йдемо до Країни знань із дотриманням усіх заходів безпеки. Зараз головне – не захворіти!
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/419264/shkola01.jpg)
За кілька днів тисячі українських школярів сядуть за шкільні парти. Святкових Першовересневих лінійок, звісно, не буде. Одні школи давно відмовилися від «совдепівської» церемонії, а ті, хто щороку проводив свято Першого дзвоника, цьогоріч відмовилися вперше — через пандемію. Навчання у школах Львівської області розпочнуть з освітнього уроку, на якому дітям розкажуть про коронавірус, шляхи протидії поширенню інфекції та заходи захисту й безпеки. Про це повідомили у Львівській ОДА.
— Нам довелося почати життя в нових умовах, тож і діти, і дорослі мають бути готові до нових реалій, — каже директор департаменту освіти та науки Львівської облдержадміністрації Олег Паска. — Школярам варто з наймолодшого віку розуміти, що значна частина відповідальності за своє здоров’я ляже саме на них. Адже дотримання усіх заходів безпеки зменшує ризик зараження. Мусимо розтлумачити та пояснити дітям, як поширюється вірус, як захиститися від нього та що робити у випадку нездужання.
— Наразі керуємося постановою уряду від 22 серпня, — розповіла журналістові «ВЗ» заступниця міського голови з гуманітарних питань Галина Слічна. — Йдеться про те, що перші-четверті класи і у класі, і у школі ходять без масок. Батьків впускати до школи не будемо, окрім тих, у кого неповносправна дитина. Графіки роботи навчальних закладів будуть різними. Після занять у школі проводитимуть дезінфекцію… Багато шкіл комбінують дистанційне навчання з очним. А про те, до якої карантинної зони належатиме Львів, стане відомо у четвер, 27 серпня, увечері, а то й у п’ятницю, 28 серпня.
Як розповіли «ВЗ» директори навчальних закладів, майже в усіх школах буде зміщено початок занять. Якщо молодша школа приходить на перший урок, до прикладу, на 8.30, то учні 5−6 класів — на годину пізніше (у деяких школах з різницею на 30 хвилин). А старша школа — на 10-ту або ж 11-ту годину. Відповідно, уроки закінчуватимуться пізніше.
Адміністрація шкіл так вирішила, щоб уникнути стовпотворіння перед першим уроком і після закінчення уроків. Директор ліцею № 8 Михайло Ерстенюк пропонує, окрім того, аби зсунути уроки, ще інший варіант. Скажімо, наступного тижня після початку занять 5−6-й класи до школи не йдуть, а цілий тиждень вчаться вдома, дистанційно. Через тиждень так само на дистанційне навчання йдуть учні 7−8 класів, а попередні повертаються до школи. Ще через тиждень на дистанційному навчанні старші класи.
А от у Львівській спеціалізованій музичній школі-інтернаті імені Соломії Крушельницької від Першого дзвоника не відмовилися. Щоб стати учнем школи, першачкам треба складати вступні іспити. Цьогоріч вони проходили в онлайн-режимі. Тож ані першачки, ані їхні батьки не знають, в яких умовах вчитимуться діти. А з’їжджаються майбутні музиканти на навчання аж зі семи областей України! Подвір’я школи дозволяє провести святкову лінійку лише для перших і одинадцятих класів. У цій школі також буде зміщено початок і закінчення уроків. Також зміщують уроки і у ліцеї № 51. Таку рекомендацію дало Міністерство охорони здоров’я. За вказівкою МОЗ, щоб запобігти скупченню дітей, у 51-му ліцеї, окрім основного входу, відкривають ще один — додатковий.
За словами глави МОЗ Степанова, 1 вересня в Україні до школи підуть усі діти, окрім регіонів «червоної» карантинної зони. Наприкінці тижня визначають, до якої зони потрапив той чи інший регіон. Коли верстався номер, ще не було відомо, до якої зони від п’ятниці, 28 серпня, належатиме Львівська область. За рекомендацією Міністерства охорони здоров’я, у «зеленій» та «жовтій» зонах вчителі у класах можуть працювати без масок, але за умови дотримання відповідної дистанції. Учні молодшої школи можуть перебувати на території школи без масок, але старшокласники і вчителі коридорами зобов’язані ходити у масках!
Батьки школярів переживають, щоб дитина не сиділа на уроках пів дня голодна. За інформацією МОЗ, шкільні їдальні працюватимуть, тож діти зможуть на перерві перекусити, однак міністерство просить адміністрацію шкіл скласти графік перебування класів у їдальні. І попереджає, що за столом можуть сидіти не більше чотирьох осіб.
Моя сусідка, мама першокласниці Вікторії, вже місяць не може спокійно спати. Каже, класний керівник телефоном попередила — батьки не мають права переступати поріг школи. Довести дитину тільки до дверей. «Як та дитина запам’ятає, що задали додому? — бідкалася мама Вікторії. — Уже не кажу, що дитина точно у школі забуде або книжку, або перевзувне».
Як би ж то тільки у цьому була основна проблема… Порівняно з пандемією, незаписане домашнє завдання або забуте у школі перевзувне — дрібниці. Зараз головне — не захворіти!