Українська фітнес-тренерка стала сурогатною мамою
Виношує маля для бездітної пари з китайського Уханя
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/415717/surogatna1.jpg)
Тема сурогатного материнства викликає у людей неоднозначні думки. Хтось засуджує жінок, які стають «інкубаторами» для чужих немовлят, а хтось бачить у них єдину надію пізнати щастя батьківства. Фітнес-тренерка з Вінниці Ольга Кіцена зважилася бути мамою «напрокат» для бездітної пари з китайського Уханя. І відверто про це розповіла.
Фігурою цієї жінки захоплюються не лише вінницькі дівчата, а й професійні спортсменки. Ольга Кіцена — людина досить відома, призер різних змагань, у тому числі й міжнародних. Настільки граційно демонструє красу свого тіла у дисципліні «фітнес-бікіні», що залишає позаду значно молодших конкуренток. І ось, коли кар’єра у розпалі, жінка її перервала. Бо готується стати мамою. Причому не власного, а чужого маляти!
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/07/surogatna2(2).jpg)
«Хто ще не в курсі: я — сурогатна мама для однієї милої пари. І неймовірно пишаюся цим!» — написала Ольга на своїй сторінці у Фейсбук. Як сміливо! І посипався від рідних та знайомих шквал запитань: для кого, чому, навіщо?
— У мене є 13-річна донька Аліса, яку виховую сама, — розповіла Ольга. — Ми живемо в однокімнатній малосімейці разом з моєю мамою. Можна було би поїхати на заробітки за кордон, щоб купити окреме житло. Але дитину лишати саму я не ризикнула.
Жінка розповідає, як три роки тому зацікавилася програмою сурогатного материнства, що діє в Україні. Їй тоді було 40. Подала заявку, але швидкої відповіді не отримала. Оля подумала, що її кандидатура клініку не зацікавила через вік. Однак помилилася. Минулого літа жінці передзвонили, поцікавившись, чи не передумала.
— Найперше я порадилася з донькою, — згадує Ольга. — Розповіла їй, що можна народити дитинку для інших батьків та отримати за це кошти. Аліса мене підтримала.
Послугами вінничанки скористалося подружжя з китайського Уханя. Чоловік став донором сперми, а замість безплідної дружини свою яйцеклітину дала інша жінка з Піднебесної.
— Чи не важко буде впоратися з материнськими почуттями після пологів? — запитую у жінки.
— Це цілковито китайське дитя, у нього мого немає геть нічого. І я це розумію. Тому і материнських почуттів теж нема, — щиро каже. — Зате є відповідальність за здоров’я малечі. Я харчуюсь правильно (і вже набрала 17 кілограмів!), не вживаю алкоголю, не курю, не нервую, відпочиваю багато. Аби не було відторгнення плоду, бо для мене ж це — стороннє тіло, приймаю спеціальні препарати. А ще багато навчаюсь під час декрету — зокрема, в Академії фітнесу, пройшла курс дієтології. Тому малюк буде розвиненим і розумним.
Пологи Ольги заплановані на серпень. Зазвичай подружжя-замовник старається приїхати завчасно, аби з перших хвилин життя взяти на руки немовля. Та у цьому році коронавірус вніс свої корективи. На початок червня у спеціальному готелі у Києві на своїх біологічних батьків чекали понад 70 новонароджених, що з’явилися на світ в Україні з допомогою сурогатних мам. Через карантин сім’ї не можуть возз’єднатися.
Людей, для яких виношує сина Ольга Кіцена, жінка ще не бачила. Запевняє, до процедури відмови від дитини готова. Знає, що спершу робитимуть ДНК-експертизу, аби підтвердити батьківство.
— Не боїтеся нападів противників сурогатного материнства?
— Ні, не боюсь. Їхня думка — лише поверхневий погляд. Мене вона не цікавить. А ще серед моїх близьких знайомих є жінки, які не можуть мати дітей і через це дуже страждають. Вони пишуть багато слів, приємних до сліз. Кажуть, якби мали достатньо грошей, обов’язково звернулися б у клініку. Була приємно вражена і позицією педагогів у школі Аліси. Вони пояснили: сурогатна мама — це подарунок для бездітних пар. Моя дочка мною пишається. Бо це справді щастя — подарувати комусь життя.