«Нам багато разів говорили, що є повтори наших номерів. Цього разу терпець увірвався»
«Дизель Шоу» звинуватив «Квартал 95» у плагіаті
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/414721/dizelshow1.jpg)
Студія «Квартал 95» знову у центрі гучного скандалу. Цього разу гумористи з «Дизель Шоу» звинуватили колег у плагіаті. Заявили, що «Квартал 95» вкрав у «дизелів» жарт 2015 року, який на свій лад показав англійською мовою. У соцмережах українці переважно підтримали «Дизель Шоу» і заявили, що не здивовані низьким вчинком «кварталівців»…
А ось як прокоментував ситуацію у соцмережах керівник авторської групи «Студії Квартал 95» Артем Гагарін (Михайличенко): «Не накручуйте себе, цей жарт ми вкрали не у вас, а прочитали у книзі за 2013 рік. Просто не подумали, що ви теж книги читаєте. Хоча в цілому ви праві: жарт можна придумати один раз, а вкрасти кілька. Ось тільки у цьому випадку ми — другі…». Як знайшли відео та чому вирішили розповісти про цей інцидент у спільнотах «Дизель Шоу» та «Дизель Студіо», журналіст «ВЗ» попросила розповісти шеф-редактора «Дизель Студіо» Олексія Бланара.
— Ми дивимося весь суміжний контент, тому і знайшли, — каже Олексій Бланар. — У моїй кар’єрі так було завжди! І коли я був редактором у КВН, і коли працював у «Кварталі». Виклали, бо ми проти таких запозичень. Я взагалі не люблю, коли хтось щось дублює. Якщо людина вигадала щось класне, то інша має вигадати щось своє. По-друге, ми багато разів отримували повідомлення від прихильників про те, що є повтори наших номерів. Напевно, цього разу просто вже увірвався терпець. Так, номер «Кварталу» про інше. У них була пародія на онлайн-уроки. А наш номер був присвячений тому, що 2015-й був оголошений роком англійської мови. Тоді всі чиновники та депутати кинулися вивчати англійську. Але ж збіг у номерах був у конкретному блоці, в якому артисти говорять про перші літери алфавіту. Добре, що «кварталівці» не пішли далі, бо ми у номері розбирали увесь алфавіт. Але нам цього вистачило. Нехай тепер підписники самі зроблять висновки. І, до речі, 99% з них написали, що так робити не можна!
— Артем Михайличенко написав, що ви також скопіювали цей жарт. Що скажете з цього приводу?
— Завдяки цьому ми побачили усіх «кварталівських» ботів, які дуже швидко підхопили цей «прапор» і понесли у коментарі. Це так звані користувачі Facebook, у яких немає ні фото, ні історій, ні друзів, ні дописів на сторінці. Стосовно книжки, то це зовсім інше. Це неможливо порівнювати. Той номер 2015 року написали наші автори без книжок. Просто була така тема — висміяти чиновників, які почали вивчати англійську. Пародія була на них, а не на книжку. Якщо хлопці колись щось прочитали і це надихнуло їх на жарт — круто! Нехай усім покажуть, як це робиться. Так можна казати, що якщо номер про індіанців, то це обов’язково скопійовано з Фенімора Купера. Якщо детективна історія — то з Агати Крісті списали… Для мене цей коментар — дитячий садочок. Я дуже любив маленького Артьомку Михайличенка, а зараз не дуже його розумію…
— До суду подавати будете?
— Наші юристи розбираються з цим питанням. Для нас найдивніше те, що «кварталівці» взяли саме цей номер. Він об’їхав пів світу: обидва узбережжя Америки, Канаду, побував у Лондоні. Навіть коли з колективу пішов Олег Іваниця, ми ввели нового актора та постійно показуємо цей номер. Він кілька разів на рік є у наших дайджестах на телеканалі ICTV, на YouTube у списку найпопулярніших номерів. Це вже класика! Якби «кварталівські» автори або редактори визнали, що були неправі, можливо, ми б зрозуміли. Але підсовувати нам ботів і вигадувати легенди про книжечки — такого ми не розуміємо.