Юрій Карвацький: «Держава починається з будови»
- 04.05.2020, 15:51
- 4 826
У кожної людини – своє життєве поле. Та, на жаль, не всім випадає на ньому рівна й безхмарна стежина.
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/411873/karvatskyiyum1.jpg)
Це й про Юрія Карвацького, президента корпорації будівельних підприємств «Карпатбуд», бо його довгий шлях не завжди був усіяний квітами. Чимало буднів сповнені романтики, а часом неочікуваних труднощів і навіть ризику для здоров’я та життя. Та, незважаючи на це, він прямував твердою ходою, маючи міцний внутрішній стержень, який нікому не вдалося зламати чи бодай зігнути. Здобув дипломи двох інститутів — Львівського політехнічного і Київського будівельного. Юрій Карвацький широко знаний як висококласний фахівець та самодостатній і креативний управлінець, переоцінити внесок якого у розвиток сучасного будівництва неможливо. Зізнається, що будівельник — це його істинне покликання, навіть більше, ніж професія. Здобув визнання у суспільстві, отримав чимало державних нагород і звань. Серед них: Заслужений будівельник України, Почесний геодезист України, Почесна грамота Кабінету Міністрів України, ордени «За заслуги» ІІІ і ІІ ступенів, ордени церков різних конфесій за вагомі справи милосердя та інші.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/05/Karvats_kyi_Yu_M__2.jpg)
На гойдалці долі
Провідна зірка Юрія Карвацького запалала п’ятої травневої ночі у далекому 1940 році на небосхилі села Варівці на Хмельниччині. Батько, Михайло, і мати, Леоніда, були вчителями. На жаль, поруч з татом довелося пожити недовго, позаяк той наприкінці 1941 року загинув на полі бою. Юрій рано пізнав ціну хліба. Закінчив десятирічку з медаллю. Якраз у ті часи у рідному селі налагодили видобування каменю — вапняку. У породу закладали підривні заряди, а після вибухів доводилося молотами розбивати брили на дрібні шматки. Це була каторжна робота, але хлопець пішов лупити каменюки, аби допомогти матері грошима.
Потім, як студент Львівського політехнічного інституту, нерідко у пізній час разом із однокурсниками розвантажував вагони з овочами чи фруктами. Два роки поспіль після дострокового успішного складання сесій у товарняках їздив оживляти цілину на казахстанських землях у Павлодарській області. Згодом загартування працею здобув у Якутії. Старші колеги гарантували: у суворій тайзі можна не лише добре заробити, а й отримати житло.
У місті Алдан — центрі видобутку золота — починав інженером топогеодезичного підприємства, потім був начальником геодезичної партії й погодинно викладав математику в місцевому політехнікумі. Завдяки самовідданій роботі отримав високу державну нагороду — орден Трудового Червоного Прапора. Звідси його було введено до складу союзної делегації, яка відлітала на Кубу, знану тоді як Острів Свободи.
28-річний Юрій Карвацький незчувся, як швидкоплинно збіг термін другого трирічного контракту. Він вирішив попрощатися з Якутією. Отримав пропозицію з київського «Діпроміста» обійняти посаду головного інженера щойно створеної експедиції для проведення зйомок селищ міського типу і деяких районних центрів. Але у столиці відчував щем у серці за Львовом — містом його студентських літ. Повернувся до Львова і почав працювати в управлінні механізації, згодом — у будівельному управлінні № 56 тресту «Львівжитлобуд». Був виконробом, начальником дільниці, а на п’ятому році став начальником цього управління.
— Ввірений мені колектив збудував для добра львів’ян 14 шкіл, три лікарні, 22 дитячі садочки, інші об’єкти соціально-побутового призначення, — розповідає Юрій Карвацький. — А ще зводили до 50 000 квадратних метрів житла упродовж року. Й нині дорогі моєму серцю готель «Супутник», пологовий будинок на вулиці Батальній, дитяча лікарня на вулиці Пилипа Орлика, кінотеатр «Галичина» та багато інших об’єктів.
Вагомим є внесок Юрія Михайловича у ліквідацію катастрофічних наслідків глобальної трагедії, що наприкінці квітня 1986 року сталася на Чорнобильській АЕС. Добровільно поїхав з групою фахівців від тресту «Львівжитлобуд» допомагати потерпілим. Знаному майстрові будівельної справи Карвацькому тодішній уряд України доручив забудову селища Мар’янівка на Київщині, куди мали переселяти людей, які опинилися у зоні радіоактивного забруднення. Львів’янам належало за два з половиною місяця звести 32 садиби, придатні для життя та праці людей.
90-ті роки минулого століття позначилися різким занепадом усіх галузей народного господарства, який не оминув і будівельний комплекс. На місці тресту «Львівжитлобуд» постало акціонерне товариство «Галбуд», в якому Юрій Карвацький залишався начальником управління.
— Тоді збагнув, що потрібні нові підходи до справи, треба самотужки шукати інвесторів. Попросив керівництво акціонерного товариства відпустити мене «у вільне плавання», — згадує Юрій Михайлович.
Карпатбудівці
Свій літопис корпорація «Карпатбуд», якій цьогоріч виповниться чверть століття, розпочала з невеликого підприємства ТОВ «Карпатбуд», яке Юрій Карвацький створив із півтори сотнею колишніх галбудівців. Через чотири роки товариство перетворилось у велику й потужну будівельну структуру, колектив якої зріс до понад півтори тисячі працівників, які впевненою ходою завойовували позиції лідера.
— З перших днів і донині вивчаємо передові технології зарубіжних фірм, — говорить Юрій Михайлович. — Визначили головне кредо: «У „Карпатбуді“ якість будівництва та дизайну зустрічається з якістю життя». Гарантуємо короткі терміни будівництва та високу якість, головний контролер якої — безпристрасний замовник.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/05/Obekty_003.jpg)
Від часу створення першого підрозділу ТОВ «Карпатбуд» підприємство уклало у стіни різних будов понад 200 мільйонів цеглин. Місячна ж потреба корпорації у цеглі — до півтора мільйона штук. Чи не щодня цифра зростає.
— Ми стали єдиною будівельною організацією у Львові, — веде далі Юрій Михайлович, — яка всі роботи виконує власними силами, включно з прокладанням каналізації, газопроводу, кабелів електропередач тощо. А подорожання цегли змусило нас переходити на новий вид будівництва — так званий монолітно-каркасний, що дало можливість відмовитись від певної кількості цегли, а каркаси заповнювати пінно-бетонними блоками, які фактично є ще кращими за теплоізоляційними характеристиками.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/05/Obekty_007.jpg)
Великим досягненням карпатбудівців є і впровадження в життя спільної з банками Львова кредитної програми. Йдеться про те, що нині охочі придбати житло у корпорації, за потреби, попередньо сплативши частину коштів як перший внесок, потім отримують кредити під невеликі відсотки. Одне слово, незмінна стратегія карпатбудівців — зводити якісні та комфортні оселі, які б були доступні замовникам усіх рівнів, де вони неодмінно знайдуть тепло і затишок, чим будуть пишатися.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/05/Obekty_006.jpg)
Підрозділи корпорації за сучасними технологіями спорудили багатоквартирні житлові будинки загальною площею понад 300 000 квадратних метрів. На вулиці Академіка Лазаренка за кілька років виріс цілий мікрорайон. Гордістю львів’ян та окрасою міста стали житлові будинки на вулицях Генерала Чупринки, Перемиській, Свенціцького, Рудницького, Карпатській, Самійленка, яку відзначено дипломами Держбуду України за результатами всеукраїнських конкурсів на кращу споруду. Житловий будинок на вулиці Повстанській — лауреат Державної премії України. А ще карпатбудівці дали життя Львівському регіональному державному онкологічному лікувально-діагностичному центру, міському Центру зайнятості, середній школі у селі Бірки Яворівського району, виробничому корпусу видавництва «Експрес» у селі Рясна-Руська, комплексу АЗС фірми «АВІАС», відновили фасади багатьох давніх будинків.
За вагомі здобутки у будівельній галузі у 2000 році корпорацію «Карпатбуд» вписано до «Золотої книги ділової еліти України» і відзначено Дипломом Номінанта цього видання.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/05/Obekty_010.jpg)
— Досягнення карпатбудівців приємно вражають. Невже оминають ваш колектив труднощі та негаразди?
— Всіляке трапляється, — каже Юрій Карвацький. — Але найбільш пекучими для нас є проблеми з отриманням у Львові земельних ділянок для забудови і дозволів на початок будівництва. Щоб отримати дозвіл, треба витратити з півроку на походи до міської ради з метою оформлення всіляких узгоджень, позаяк працівники кожної служби намагаються не допомогти, а радше нашкодити, створюючи ґрунт для тяганини.
Сім’я
Сьогодні для Юрія Михайловича найдорожчі у світі люди — це дружина, донька, зять і онук, які допомагають йому впевнено йти вперед та бути успішним у всьому на життєвій ниві. І всі вони — непересічні особистості. Дружина — Тетяна Геннадіївна — надійна супутниця, весь час пліч-о-пліч з ним, бо обіймає у «Карпатбуді» високий пост віце-президента. Свого часу здобула знання у трьох вищих навчальних закладах, добросовісно трудилась на керівних посадах у Шевченківському та Залізничному районах Львова. Коли вперше зустрілись Юрій Михайлович і Тетяна Геннадіївна, то перекинулись пронизливими поглядами одне на одного — і розгорілось кохання.
Чарівна, струнка, шляхетна жінка з щирим і відкритим серцем після тривалих зустрічей завоювала прихильність популярного на Львівщині будівничого. Він також відчув серцем, що Тетяна — саме та, кому хотів би покласти до ніг усі квіти землі. «Пристане чоловік до дружини своєї — і будуть обоє вони одним тілом», — сказав Господь. Воістину, це про Юрія Михайловича і Тетяну Геннадіївну.
І донька Юрія Михайловича має ймення Тетяна, якій щедро віддає усю любов, теплоту й ніжність свого батьківського серця. Її врода викликає захоплення. Красиве і корисне у цій жінці сплелись воєдино — жіноча чарівність та відданість праці. Зарекомендувала себе здібною, ініціативною та творчою бізнес-леді. Для багатьох жінок її манера триматися, розмовляти, слухати, одягатися слугує прикладом для наслідування. Вона постійно прагне самовдосконалення, ставлячи високі вимоги до себе, аби не поступитися колегам-чоловікам у завзятті та професіоналізмі, і в цьому їй надійно допомагають зароджене ще в дитинстві працелюбство й безперервний штурм вершин знань.
Тетяні Юріївні поталанило з чоловіком Денисом, який належить до талановитого осередку особистостей, здатних на великі звершення для добра людей. Денис — харизматичний, комунікабельний, тактовний, невтомно і творчо працює, створюючи сучасні автоматизовані системи для медичної та бібліотечної сфер.
— Найкращий зять, — з гордістю промовляє Юрій Михайлович. — Подружній тандем Тетяни і Дениса — це взірець творців сімейного щастя.
Кажуть, найбільша радість для дідусів, коли онуки продовжують їхні справи. На щастя для Юрія Михайловича, його єдиний онук Олег виявився саме таким. Він давно зрозумів, що життєвий шлях його дідуся — це зразок працелюбства, відповідальності, добропорядності та чіткої послідовності у словах та ділах. Хлопець спершу здобув дипломи двох вишів — у Львові та Лондоні, і тільки тоді пристав на пропозицію попрацювати у «Карпатбуді» віцепрезидентом. На дорученій ділянці Олег зарекомендував себе фахівцем-оптимістом, який прагне самовдосконалення та пошуку чогось нового, більш ефективнішого і кориснішого.
— Зроблю усе для того, щоб втілити у життя те, чого не встигне мій любий дідусь, — каже Олег.
Заключний акорд
— Юрію Михайловичу, ви пройшли довгу життєву дорогу. Чи все задумане вдалося здійснити?
— Більшість керівників є максималістами, і я не виняток, — відповідає. — Вбачаю свою глобальну мету в організації холдингової компанії на кшталт «Київміськбуду». Скажу без перебільшення, що її базовою основою може стати саме «Карпатбуд». Коли здійсниться ця мрія, не знаю, може доведеться онукові її звершити. Та для мене важливо, щоб Львів безупинно розвивався, і тут було комфортно усім мешканцям, а карпатбудівці мали хороші умови для роботи та відпочинку.
Прощаючись, відчув дужий потиск правиці Юрія Михайловича. І подумалось: тягар багатьох літ не владний над високим, струнким, міцним, широкоплечим чоловіком. Щоб здійснити всі задумані плани на майбутнє, він проявляє рідкісне вміння: правильно розподілити пріоритети у житті, приділяючи достатньо часу і роботі, і сім’ї, і відпочинку. Юрій Михайлович любить піші прогулянки, захоплюється плаванням, їздою на велосипеді, катанням на лижах, грою у більярд. А риболовлю обожнює.
Олександр Нужний